UA / RU
Підтримати ZN.ua

Досвід Західних Балкан показав, що і серед своїх можуть бути військові злочинці – ексдипломат

Так було в Сербії, Хорватії, Боснії і Герцеговині, Косово, нагадує Цибульник.

Розшук і засудження військових злочинців на Західних Балканах продемонстрували необхідність підготовки суспільства до прийняття аксіоми: серед військових злочинців можуть виявитися не тільки бойовики і російські військові, але і наші захисники, пише в своїй статті для ZN.UA колишній тимчасовий повірений у справах України в Боснії і Герцеговині Володимир Цибульник.

"А ще ж є, і чимало, людей, котрі підтримують сепаратистів, у верхівці політичної влади, судової системи і правоохоронних органів України, які вже тепер діють проти ще не розпочатих розслідувань", - пише дипломат.

А як проводити амністію? Твитнуть Поделиться

"Болюча тема, адже треба вирішити питання - мир чи справедливість? Українські політики з різних таборів часто повторюють: пробачити всім, вони, мовляв, усі громадяни України. Цим демагогічним заявам слід протиставити чітку юридичну базу, створену на болісному досвіді амністій на Західних Балканах, сформулювавши відповідні критерії амністування", - зазначає Цибульник.

Чи готові ми до протистояння в країні за підсумками обвинувальних вироків? Твитнуть Поделиться

"Події в регіоні свідчать, що більшість обвинувальних вироків МТКЮ і національних судів призводили до загострення політичної обстановки, мітингів протестів із вимогами скасувати покарання "нашим героям"", - пише дипломат.

Так було в Сербії (не без участі Росії), Хорватії, Боснії і Герцеговині, Косово. Твитнуть Поделиться

"У них тривають героїзація засуджених військових злочинців, яких чітко поділено за національною ознакою, захист "наших" не тільки суспільною свідомістю, а й політиками, що керуються своїми інтересами", - резюмує Цибульник.

Детальніше, які питання для України піднімає досвід переслідування військових злочинців на Західних Балканах, читайте в статті Володимира Цибульника для ZN.UA "Військові злочини і неминуче покарання".