Впровадження жорсткого карантину не допустило жахливого сценарію розвитку пандемії у Європі. Якби обмеження не вводили, насідком могла стати смерть понад 3 млн людей в регіоні. Про це свідчить дослідження Імперського коледжу Лондона, пише BBC.
За основу дослідження науковці взяли аналіз впливу карантину в одинадцяти країнах Європи до початку травня: Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Німеччині, Італії, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великій Британії. Вони дійшли висновку, що якби карантин не ввели, до 4 травня від коронавірусу померло б 3,2 млн людей. Всього кількість інфікованих в цьому регіоні становила б від 12 до 15 млн людей.
Можна вважати, що обмеження врятували від смерті 470 тисяч людей у Великій Британії, 690 тисяч у Франції та 630 тисяч в Італії.
Наразі, за даними науковців, на коронавірус хворіє 4% населення Європи. Послаблення карантину, як вони вважають, може призвести до збільшення кількості нових випадків.
Нагадаємо, що назріває міжнародний скандал. Петиція за відставку голови ВООЗ швидко набрала мільйон голосів, оскільки ВООЗ вибудовувала політику дослідження COVID-19 на основі сумнівних даних.
Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку "першої хвилі" пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.