UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога українкам, що були у полоні: як жінкам отримати 80 тисяч гривень

Кошти надаватиме спеціальний фонд, але одержувачам потрібно відповідати певним критеріям.

В Україні розпочав роботу Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького. Він надаватиме грошову допомогу жінкам, які перебували в полоні у російських окупантів.  Фонд створений за спільною ініціативою урядів України та Польщі. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук на Facebook-сторінці.

Яку допомогу надає фонд Климентія Шептицького

Верещук зазначила, що фонд буде надавати допомогу жінкам, які перебували у російському полоні  та дітям, що стали сиротами через війну.

«Польський уряд виділив Фонду 8 млн злотих (близько 64 млн грн). Для сиріт війни передбачено щомісячну грошову допомогу близько 5700 грн. А звільненим з російського полону жінкам Фонд одноразово виплачуватиме близько 80 000 грн», – зазначила чиновниця.

Повідомляється, що фонд також фінансуватиме психологічну підтримку звільнених жінок та їх реабілітацію в оздоровчо-відпочинкових таборах.

Читайте також: Допомога переселенцям: що зміниться з 1 вересня

Як отримати допомогу від фонду Шептицького

Щоб отримати цю допомогу, необхідно подати заявку та заповнити спеціальну форму на сайті фонду Климентія Шептицького.

Грошову допомогу можуть отримати також діти до 18 років, які внаслідок воєнних дій втратили обох батьків чи одного з них, якщо він був єдиним опікуном дитини. Допомога надаватиметься також жінкам, звільненим із російського полону.

На офіційному сайті фонду зазначається, що грошова допомога надаватиметься у гривнях переказом на банківську картку до кінця грудня 2022 року.

«Заявки на надання допомоги приймаються постійно до 30 листопада 2022 р. або до моменту вичерпання коштів, призначених на виплати, якщо це відбудеться раніше», – йдеться у повідомлення.

Нагадаємо, що в Україні оновили чат-бот «Юридичний порадник для ВПО» для безоплатної юридичної допомоги переселенцям та українцям, які постраждали від російської агресії.