UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога переселенцям та реконструкція профтехів: у МОН розповіли про проєкт EU4Skills

Проєкт на допомогу внутрішньо переміщеним особам виділив 700 тисяч євро.

В межах проєкту EU4Skills надається допомога вимушено переміщеним особам та створюють сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

Попри військове вторгнення Росії, спільний з ЄС проєкт «EU4Skills: кращі навички для України» виділив 700 тисяч євро на допомогу внутрішньо переміщеним особам, а на 350 тисяч євро планується закупівля обладнання, матеріалів для лабораторій і майстерень профтехів, які постраждали від бойових дій.

Заступник міністра освіти і науки Олександр Костюченко зазначив, що наразі є три ключові напрямки допомоги, до яких залучаються міжнародних партнерів: гуманітарний, освітній та «велика відбудова».

«Хтось допомагає переселенцям, хтось створює онлайн-контент та забезпечує учнів технікою для навчання, а хтось уже береться до відбудови зруйнованих профтехів. Кожен із напрямів є однаково важливим та потребує чимало ресурсів, як матеріальних, так і людських» – пояснив він.

Читайте також: Квартири-невидимки, або Чому влада централізовано не орендує житло для переселенців

У МОН зазначили, що на базі дев`яти професійно-технічних закладів, що беруть участь у проєкті «EU4Skills: модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», облаштували гуртожитки та допомогли переселенцям із речами першої потреби. Зокрема, профтехам доставили 492 ліжка, 400 матраців та наматрацників, 680 подушок та ковдр, 1710 комплектів постільної білизни, 19 пральних машинок, 18 холодильників, 12 мікрохвильовок та 14 мультиварок.

Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне підкреслив, що з початком російської агресії проєкт EU4Skills не втратив актуальності, оскільки зважаючи на усі руйнації, які залишає після себе Росія, невдовзі потреба у кваліфікованих робітничих кадрах стане дуже гострою.

«Тому Європейський Союз продовжуватиме докладати зусиль, аби модернізувати інфраструктуру системи професійно-технічної освіти та забезпечити її стабільний розвиток в довгостроковій перспективі», – роз’яснив він.

Читайте також: Професійно-технічна освіта в Україні: які професії найбільш затребувані для відбудови країни

Повідомляється, що у відносно безпечних областях реалізація проєкту продовжується у звичному режимі: здійснюється закупівля обладнання, спеціалізованої техніки, також планується реконструкція приміщень решти професійно-технічних закладів.

Нагадаємо, що в Україні дозволили отримувати безоплатно другу професійну освіту протягом усього життя. Профосвіту тепер можна отримати навіть без середньої освіти.