UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога для тих, хто втратив житло: як її можна отримати

Держава допомагає українцям, які залишилися без житла через війну.

В Україні передбачена компенсація для громадян, чиє житло пошкоджене або хруйноване через війну. Це визначено Порядком надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресії РФ. Видання НВ розповіло, хто може отримати фінансову допомогу та які документи потрібні.

Хто та може отримати фінансову допомогу від за зруйноване житло

Виплати можуть отримати постраждалі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, житло яких пошкоджене або зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Росії

Отримати компенсацію можна за зруйновані:

Читайте також: Зруйновані плани: що робити, якщо через війну знищено житло чи авто, взяте в кредит

Куди звертатися для отримання відшкодування за пошкоджене майно

Для тих, хто хоче отримати компенсацію, необхідно подати заяву:

Важливою є фіксація пошкодження або знищення майна в результаті військових дій. Необхідно мати відео- або фотодокази. Слід зробити багато знімків з різних ракурсів. Фото повинні бути у гарній якості.

Також потрібно скласти відповідний протокол з описом обставин та деталей подій, що призвели до руйнування чи знищення майна. Бажано залучити свідків для підписання протоколу та засвідчення достовірності викладених обставин.

Читайте також: Виплати для переселенців: чи можуть відмовити тим, у кого пошкоджено житло

Які документи потрібні

Щоб отримати компенсацію, треба мати такі документи:

Який розмір допомогу можуть отримати українці за втрачене майно

Розмір грошової допомоги постраждалим становить від трьох до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на січень 2023 року його сума складає 2589 грн).

Під час визначення розміру грошової допомоги враховується розмір заподіяної матеріальної шкоди, страхових виплат, інших видів допомог.

Розмір грошової компенсації постраждалим визначається за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України відповідно до місцезнаходження житла, що є чинними на дату затвердження узагальненого списку відповідно (але не більш як 300 тис. гривень за один об'єкт зруйнованого житла).

Раніше ми писали, що у 2023 році ВПО продовжать автоматично отримувати допомогу на проживання.