UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога біженцям: де в Німеччині приймають українців

Зараз там знаходиться рекордне число наших співвітчизників.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати за кордон. Раніше найбільше біженців з України знаходилось у Польщі, але тепер ця країна втрачає велику кількість українських біженців зі своєї робочої сили, оскільки вони виїжджають до Німеччини в пошуках вищої заробітної плати та державних пільг.

Читайте також: Як та чому Польща та Німеччина відрізняються від України в питаннях прийняття мігрантів – експерт

Видання NV розповіло, які землі Німеччині приймають українців зараз.

Умови для українських біженців у Німеччині

Німеччина тимчасово забезпечує новоприбулих біженців житлом та харчуванням. Українців можуть поселити у квартиру, готель, гуртожиток, колишній будинок для людей похилого віку, адаптований порожній гіпермаркет, іноді зі зручностями на вулиці. Також можливе розміщення українців поруч з біженцями з інших країн.

У Німеччині дуже важка ситуація з житлом, тому треба бути готовими до тривалого періоду проживання в ангарах, гуртожитках, контейнерах чи спортзалах, необов’язково поблизу великого міста.

Спочатку більшість біженців розподіляють до первинних приймальних пунктів або таборів, звідки їх вже розподіляють по федеральних землях Німеччини. Тобто у разі перевищення квот, біженців можуть відправити до іншого міста, селища або землі.

Слід проживати саме там, де ви зареєстровані. Для переїзду в іншу федеральну землю потрібен спеціальний дозвіл, який можна отримати лише за обґрунтованими причинами, такими як робота, навчання, наявність родичів, які проживають в іншому регіоні.

Які землі Німеччині приймають українців зараз

Станом на 14 лютого у ФРН працюють центри прийому біженців і табори у дев’яти федеральних землях. Проте не в кожній землі біженці можуть залишитись.

Берлін

У Берліні біженців приймають в старому аеропорті Tegel, звідки біженців розселяються по всій Німеччині. Територія аеропорту є закритою, тому дістатись центру біженців можна лише спеціальним автобусом. Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, то автобус курсує з вокзалу Berlin-Jungfernheide. Якщо ж ви приїхали на власному авто, лишіть його на зовнішній парковці та сідайте на автобус. Дізнатись більше про центр ви можете за посиланням.

Баден-Вюртемберг

Станом на лютий 2024 ця федеральна земля більше не приймає біженців. Проте тут діють табори, з яких новоприбулих розподіляють в інші землі, зокрема в Баварію, Гессен та Рейнланд-Пфальц. Адреси таборів:

Баварія

У Баварії біженців з України приймають у Мюнхені за адресою: Dachauer Str. 122a. Людей розподіляють по Баварії та приймають з невеликими домашніми тваринами.

Гессен

У місті Гіссен діє центр прийому біженців за адресою Rödgener Straße 59−61, 35394 Gießen Ankunftshalle. Бажано приїжджати до 20:00 у робочі дні, інакше приймають із затримкою.

Північний Рейн-Вестфалія

У цій федеральній землі працює табір в Бохумі. Адреса: Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung.

Саарланд

Біженців приймають у місті Лебах (Schlesierallee 17).

Тюрінгія

Центр біженців працює у місті Гермсдорф за адресою Max-Hellermann-Straße 15.

Всі приймальні пункти працюють у режимі 24/7, однак контакти та адресу краще перевіряти перед виїздом.

Обов’язковою умовою для перебування закордоном є наявність медичного страхування. Без нього ви не зможете отримати медичну допомогу, за яку не потрібно буде платити.

Нагадаємо, як змінився розмір виплат для біженців з України в Чехії. Для певних категорій осіб розмір виплат змінився.