UA / RU
Підтримати ZN.ua

Договір про приватний дельфінарій у київському зоопарку укладено з грубими порушеннями закону, - юрист

Угоду було підписано без дозволу Мінекології і без узгодження із громадськістю. Крім того, зоопарк входить до складу природно-заповідного фонду України і на його території заборонена будь-яка господарська діяльність.

Договір про спільну діяльність між КП "Київський зоопарк" і ТОВ "Подих природи", що передбачає будівництво приватного дельфінарію на місці недобудованого павільйону людиноподібних мавп, був укладений з численними порушеннями.

Про це ZN.UA повідомив експерт в області цивільного права, що попросив не називати його імені.

За даними експерта, незаконність договору про спільну діяльність між КП "Київський зоопарк" і ТОВ "Подих природи" можна обгрунтувати по наступних позиціях:

По-перше, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони навколишнього середовища та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення є Міністерство екології. І без узгодження з ним вносити які-небудь зміни в організацію діяльності зоопарку заборонено законом. Але при підготовці проекту рішення Київради "Про перепрофілювання об'єкта "Будівництво павільйону людиноподібних мавп в океанаріум з подальшою добудовою" від 12.06.12 №732/8069 ніяких документів з Мінекології отримано не було.

ТАКОЖ: Київський зоопарк пустив до себе приватних інвесторів будувати скандальний океанаріум

По-друге, ті, хто готував проект рішення, не взяли до уваги як наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №489 від 22.09.2009, так і розпорядження КМДА №9 від 19.02.2010, якими було затверджено Положення про КП "Зоологічний парк загальнонаціонального значення". У ньому однозначно вказано, що КП "Київський зоологічний парк загальнонаціонального значення" входить до складу природно-заповідного фонду України має статус загальнодержавного. А у відповідності зі статтею 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", на території заповідників забороняється будь-яка господарська діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника.

При цьому ТОВ "Подих природи" є прибутковим підприємством, яке від своєї діяльності на території зоопарку буде отримувати дохід. Що прямо заборонено законом.

по-третє, за словами експерта, важливим моментом є пункт 3 рішення Київради. Оскільки в ньому вказано, що після введення будівлі океанаріуму в експлуатацію необхідно оформити право спільної часткової власності територіальної громади Києва і ТОВ "Подих природи" на цю будівлю. Що повністю суперечить закону. Крім того, відповідно до закону України "Про місцеве самоврядування" та розпорядження КМДА №1020 від 24.07.2008 "Про деякі питання діяльності підприємств, установ і організацій", зоопарк зі своєю територією та об'єктами належить територіальній громаді Києва.

Крім цього, про заборону на приватизацію зоологічних парків йдеться і в Законі України "Про природно-заповідний фонд України". Таким чином, єдиним власником комунального підприємства "Київський зоопарк" може бути тільки один суб'єкт - територіальна громада міста.

В-четвертих, дане питання не виносилося на обговорення громадськості. Незважаючи на те, що в ньому безпосередньо зачіпаються законні права територіальної громади.

Вихід з ситуації, колізії юрист бачить у підготовці проекту рішення Київради про скасування рішення №732/8069 від 12.06.12. З одночасним створенням тимчасової контрольної комісії Київради для перевірки фактів легітимності діяльності ТОВ "Подих природи", так і сумлінності виконання умов договору з його боку.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Андрія Капустіна "Про людей і дельфінів". !zn

Читайте також:

Київський зоопарк пустив до себе приватних інвесторів будувати скандальний океанаріум

Керівництво Київського зоопарку накручує мільйони на кормах для тварин

У китайському зоопарку собак видавали за левів, а лисиць - за леопардів (ФОТО)