UA / RU
Підтримати ZN.ua

Додаткову оборонну підтримку Україні надали вісім країн – Кулеба

Глава МЗС зазначив, що  оборонна підтримка робить переговорну позицію України значно сильнішою.

 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував українським партнерам за виділення додаткової оборонної підтримки для військових ЗСУ, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Попри те, що наша держава не є членом НАТО і дія ст. 5 Північноатлантичного договору не поширюється на Україну, ми вдячні Сполученим Штатам, Великій Британії, Польщі, Литві, Естонії, Латвії, Чехії та іншим членам НАТО за виділення додаткової оборонної безпекової підтримки наших Збройних сил" - наголосив Кулеба.

За його словами, оборонна підтримка робить переговорну позицію України значно сильнішою.

"Ця сила потрібна саме для того, щоб її не довелося застосовувати", -  додав міністр.

Глава МЗС України також зазначив: "Хтось допомагає готовністю до скоординованого запровадження санкцій проти Росії. Хтось посилює українське військо зброєю та військовим обладнанням. Хтось зміцнює кібербезпеку. Хтось допомагає нам зберігати спокій та стабільність фінансової й економічної системи. Ми вдячні за підтримку партнерів у цей час викликів, але вона буде марною, якщо ми, українці, не робитимемо те саме".

Читайте також: У Латвії позицію Німеччини щодо озброєння для України назвали "ганебною"

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що можливе вторгнення РФ в Україну може змінити світ. При цьому він нагадав, що в такому разі на РФ чекають серйозні наслідки.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".