UA / RU
Підтримати ZN.ua

Добровільне декларування зброї: що буде, коли цього не зробити

У МВС пояснили, яка існує відповідальність за знайдену, але добровільно не задекларовану зброю.

Вже з наступного тижня – 25 листопада – починається добровільне декларування знайденої зброї. Що буде з тими, хто не задекларує таку зброю, розповів у інтерв’ю ZN.UA заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, з яким поспілкувалася Юлія Самаєва.

«Наразі власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі. Добровільне декларування або здача позбавить їх цього ризику, і це вагомий, як на мене, аргумент», – зазначив Драп’ятий.

Водночас він також нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, статтю 263 Кримінального кодексу України змінили таким чином, аби людина не несла кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала зброю. При цьому статистика показує, що не так багато громадян добровільно здають зброю – близько тисячі одиниць вогнепальної зброї за рік.

Читайте також: З наступного тижня починається добровільне декларування зброї: хто не зможе цього зробити

«Ми однозначно очікували іншого порядку цифр. Бо, також нагадаю, на початку березня 2022 року було прийнято Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який надав право органам державної влади видавати нашим громадянам зброю для відсічі збройної агресії Росії», – додав заступник глави МВС.

Цей шлях, за словами Драп’ятого, виявився правильним. Тому що завдяки йому вдалося мобілізувати цивільних громадян, які бажали захищати Україну. Здебільшого всю видану зброю МВС і поліція облікували. Однак, додав заступник міністра, у МВС не виключають випадків, коли з різних причин на початку повномасштабного вторгнення належно не оформлювалися документи про видачу зброї цивільним.

«Тож наразі громадяни мають право оформити на цю зброю відповідні документи, а після завершення воєнного стану повернути її в законний спосіб державі», – додав Драп’ятий.

Читайте також: У добровільному декларуванні зброї зацікавлені насамперед громадяни – заступник глави МВС

Раніше в МВС повідомляли, що у дозвільних органах лежить величезна кількість заяв українців на придбання або легалізацію зброї, яка потрапила до людини в руки шляхом перебування у зоні, наближеній до бойових дій, або на деокупованій території. 

Зокрема, через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів на зброю. За результатами їх опрацювання правоохоронці ухвалили вже понад 461 тисячу рішень про надання відповідних дозвільних документів.