За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції не було вбитих і поранених серед бійців ЗСУ, повідомив на брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник у четвер, 15 грудня.
Тим не менш, є втрати серед цивільного населення. Так, у Мар'їнці від розриву снаряда загинув місцевий житель. Крім цього постраждали ще двоє.
"Через збройну провокацію бойовиків загинув один мирний житель, ще один отримав поранення в руку", - розповів спікер.
По всій лінії фронту спостерігається зниження кількості та інтенсивності обстрілів, зберігається тенденція до деескалації бойових дій. Однак бойовики продовжують використовувати заборонене озброєння.
На луганському напрямку окупанти провели поодинокі провокації в Попаснянському, Новоайдарському та Станично-Луганському районах. Поблизу Кримського бойовики випустили п'ять мінометних мін. Також окупанти використовували легку зброю.
На донецькому напрямку кількість порушень режиму припинення вогню знизилася до трьох. Вогонь традиційно відкривали по позиціях ЗСУ в Луганському, Троїцькому та Авдіївці. У районі Луганського працював ворожий снайпер, а у двох інших точках окупанти випустили 34 мінометні міни. В Авдіївці українські військові змушені були відкрити вогонь у відповідь, після чого обстріл бойовиків припинився.
На маріупольському напрямку зберігається широка географія обстрілів з традиційним використанням важкого озброєння. Окупанти відкривали вогонь з артилерії і мінометів у передмісті Докучаєвська, а Широкіно і Лебединське обстріляли з 82-мм і 120-мм мінометів. Всього на даній ділянці противник випустив 14 мінометних мін та 8 артилерійських снарядів.
Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробку "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ у Донбасі.
Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".