Верховний суд може отримати суддів, які на сьогоднішній момент вже визнані недоброчесними. Вища рада правосуддя (ВРП) внесла президенту подання про призначення 6 суддів до Верховного суду, причому, 5 з них були визнані Громадською радою чесноти (ГРД) недоброчесними.
Як повідомляє Громадське, з посиланням на Судово-юридичну газету, ВРУ схвалила кандидатуру Євгена Краснощекова на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного. Інші п'ять кандидатів, які отримали схвалення ВРУ, є фігурантами так званого списку "31 недоброчесних", до якого увійшли недобросовісні судді за версією ГРД.
Це Олена Губська, Сергій Уханенко і Семен Стеценко, які повинні стати суддями Касаційного адміністративного суду в складі Верховного, Світлана Ус, яку рекомендують до Касаційного кримінального суду в складі Верховного, а також Сергій Могил, племінник екс-депутата "регіонала", голови ЦВК під час президентських виборів 2004 року Сергія Ківалова.
Могил повинен стати суддею Касаційного господарського суду в складі Верховного. При розгляді його кандидатури в ВРП виникли питання щодо кримінальної справи, порушеної за заявою однієї із громадських організацій по приватизації квартири Могилом в Печерському районі Києва.
Справа була порушена за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу.
Однак на засіданні 8 квітня доповідач ВРП заявив, що 4 квітня 2019 це виробництво було закрито "за відсутністю правопорушення", а самому Могилу підозра не вручали.
Слід додати, що ВРП відмовилася вносити подання про призначення суддями Верховного суду Валерія Картери і Тетяни Чумаченко. Картера також отримав негативний висновок Громадської ради чесноти.
Нагадаємо, 6 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила фінальний рейтинг претендентів на 78 вакантних посад в касаційних судах у складі Верховного суду. У переліку переможців конкурсу виявилися 16 "нечесних" суддів за версією Громадської ради чесноти.
На засіданні 20 березня Вища рада правосуддя схвалила 69 кандидатур, серед яких було 10 "нечесних". Таким чином, після засідання ВРУ 8 квітня цілому на призначення до Верховного суду подано 15 "нечесних" суддів з 16, схвалених ВККС.
[Article_attached position = "1"]
Громадська рада доброчесності направила до Вищої кваліфікаційної комісія суддів негативні висновки щодо 71 з 235 кандидатів у судді Верховного суду України. Висновки Ради були сформовані на підставі перевірки досьє, декларацій і відкритої інформації, в яких були виявлені певні невідповідності. Однак лише 23 негативних виведення ВККС визнала істотними. Загалом ВККС повинна призначити ще 78 суддів до Верховного суду.
Всього до участі в конкурсі на заміщення посад суддів оновленого Верховного суду в грудні 2016 року було допущено 653 кандидата. Конкурс був оголошений на 120 вакантних посад, по 30 людей у кожен касаційний суд.
Детальніше про судову реформу в Україні читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Верховний суд президента" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".