UA / RU
Підтримати ZN.ua

До помісної церкви перейде близько 2/3 УПЦ МП - Зоря

Речник УПЦ КП розповів, як у новій церкві співіснуватимуть представники попередніх структур.

В Українській православній церкві Київського патріархату прогнозують, що після створення єдиної Православної церкви в Україні "у перспективі найближчих років" до помісної церкви перейде "половина" УПЦ МП, а в тривалішій перспективі - близько 2/3. Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" заявив речник УПЦ КП Євстратій Зоря. При цьому він додав, що помісна церква буде приймати всіх охочих.

"Ми не можемо не приймати усіх. Ми не можемо влаштовувати люстрацію з однієї простої причини: така природа церкви, вона відкрита для всіх", - вказує Євстратій.

Речник УПЦ КП також пояснив, як у новій помісній церкві співіснуватимуть представники структур, між якими до останнього часу було протистояння. Зокрема, дублювання юрисдикцій не буде, а з часом все "природнім шляхом" прийде до єдиної структури.

"Найпростіший спосіб об'єднання - це коли у кого що є, той з тим і лишається. Це вже будуть єпископи і громади однієї церкви, але як одні громади підпорядковувались одному єпископу, а інші - іншим, так і будуть робити і надалі", - пояснив Євстратій.

За його словами, схема буде такою: якщо в єдину церкву переходитиме ціла єпархія УПЦ МП на чолі з архієреєм, то ця єпархія зберігатиме свою структуру. Якщо архієрей не переходитиме, то громади зможуть самостійно перейти у підпорядкування помісної церкви.

Об'єднавчий собор щодо створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві.

Зазначимо, що предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій відправив назад до Стамбула лист, який йому надіслав Вселенський Патріарх Варфоломій із запрошенням для участі в Соборі. Так само зробила низка єпископів. Вселенський Патріарх пояснив, що після Собору і обрання предстоятеля помісної церкви Онуфрій втратить право називатися митрополитом Київським.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Синод визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.

Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".