UA / RU
Підтримати ZN.ua

До одного з учасників акції проти Шкарлета приходило СБУ

До науковця і блогера Антона Сененка, який був учасником акції протесту проти новопризначеного в.о. міністра освіти й науки Сергія Шкарлета, приходила Служба безпеки України. 

"Ну що, друзі, сьогодні до мене в Інститут приходив куратор з СБУ. Поспілкуватися про акцію протесту, що відбулася минулого четверга, проти вчорапризначеного міністра. Тобто прийшов не минулої п'ятниці, не в понеділок, а на наступний день після призначення. Звісно, це збіг", - написав він у Facebook. 

За словами Сененко, він не жавав жодних розписок, "що не може повідомляти своїх друзів і колег про надцікаве спілкування зі службою безпеки у свій неробочий день" і передбачив, що  подібні візити відбудуться й до інших учасників акції.

"Його (куратора СБУ - ред.)  цікавили питання хто організатор акції, чи не сплачувалися учасникам акції за це кошти, хто ще був на акції з мого Інституту? На це я йому принагідно повідомив, що у свій неробочий день (у день акції я взяв відпустку за власний рахунок у зв'язку з сімейними обставинами) я маю повне право приходити на акції, щоб висловити свою громадянську позицію, а хто там був з мого Інституту - відповісти не можу, бо практично всі були у масках", - написав науковець у Facebook.

Сененко також зауважив, що представник СБУ ставив йому питання про науку загалом, про співпрацю з "Прометеус" і міжнародними організаціями.

"Одна справа - ігноруючи вимоги закону, волю парламенту та голоси освітян та науковців, призначити очільником Міносвіти людину, яку звинувачують у мастабних порушеннях академічної доброчесності, використання коштів університету для власних потреб та із сумнівними цінностями. Кадровий голод - він такий. Але візіт СБУ до науковця та активіста за участь у акції протесту - це днопоглиблення до рівня совка", - написала народна депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун. 

За її словами, залякування і тиск на людей з активною громадянською позицією, чим по суті є подібні "бесіди" - це неприпустимо.

Читайте також: Кандидат у міністри освіти Сергій Шкарлет, якого звинувачують у плагіаті, займається у МОН експертизою дисертацій і має орден та премію від Порошенка

Нагадаємо, уряд призначив Шкарлета виконуючим міністра освіти після того, як профільний парламентський комітет не підтримав його кандидатуру на посаду глави Міносвіти.

Сергій Шкарлет, якого спочатку хотіли призначити міністром освіти, є ректором Чернігівського національного технологічного університету. Як повідомив президент, кандидатуру Шкарлета в крісло міністра запропонували ректори на зустрічі з главою держави. Ексміністерка освіти Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун раніше розкритикували можливість призначення Шкарлета главою МОН.

Шкарлет є доктором економічних наук, членом-кореспондентом інженерної академії України. Однак наукові досягнення в. о. міністра виявилися в центрі скандалу - в його статтях і монографіях виявлений плагіат. У зв'язку з цим вчені антіплагіатной ініціативи "Дісергейт" виступили із заявою проти призначення Сергія Шкарлета.