UA / RU
Підтримати ZN.ua

До кінця березня УПЦ МП має піти з Києво-Печерської лаври – документ

Рішення ухвалено у зв’язку з порушенням монастирем умов договору щодо використання державного майна.

Чоловічий монастир «Свято-Успенська Києво-Печерська лавра УПЦ МП» повинен звільнити будівлі та споруди Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» до 29 березня, йдеться у відповідному попередженні керівництва заповідника.

«Згідно з указом президента України № 820/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», постановою Кабінету міністрів України від 23 грудня 2022 року №1416 утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні, яка під час своєї роботи встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна», - йдеться у документі.

Читайте також: Керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП повідомили про підозру

26 грудня митрополит УПЦ МП Павло Лебідь поскаржився президенту України Володимиру Зеленському, що у його проросійської церкви відбирають храми у Лаврі, зокрема з 1 січня заборонили здійснювати богослужіння в Успенському соборі і Трапезній церкві, які були в оренді у церкви.

22 листопада СБУ провела у лаврі обшуки, як і в багатьох інших приміщеннях церков Московського патріархату на території України протягом наступного тижня. У Лаврі слідчі виявили проросійську літературу, мільйони готівки та "підозрілих" громадян РФ. В інших церквах УПЦ МП також знайдено безліч проросійської літератури, в якій, зокрема, заперечується право України на державність. Після цього РНБО доручила Кабміну внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо заборони в Україні діяльності пов’язаної з Росією УПЦ МП. Того ж дня президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в РФ.

Про те, що шукали і (не) знайшли силовики в УПЦ МП, читайте у статті Катерини Щоткіної «Святих винось!»