UA / RU
Підтримати ZN.ua

До декларації G7 про гарантії безпеки України долучились вже 25 країн

Перші двосторонні договори можуть бути підписані в найближчі місяці.

До декларації G7, яка передбачає надання гарантій безпеки для України, долучилися вже 25 країн, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телемарафону «Єдині новини». Він розповів про деталі зустрічі послів різних країн для обговорення української формули миру, яка відбулася сьогодні. 

«Кількість країн, які доєднались до декларації, яка була узгоджена у Вільнюсі, складає вже 25. Лише цього тижня до неї доєдналися Болгарія, Естонія, Греція, Литва та Північна Македонія», – сказав Єрмак.

За його словами, упродовж місяця має відбутися наступна зустріч радників з нацбезпеки країн, які підтримали надання Україні гарантій безпеки та формулу миру Зеленського.

Єрмак також додав, що до  кінця 2023 року Україна підпише перші двосторонні угоди про безпекові зобов’язання, які й стануть практичним втіленням декларації G7.

Читайте також: Болгарія приєдналась до декларації G7 про гарантії безпеки Україні

12 липня, країни G7 узгодили спільну декларацію, у якій вказані параметри гарантій безпеки для України. Третього серпня стало відомо, що Україна розпочала переговори зі США щодо надання безпекових гарантій.

Другою країною, з якою Україна почала перемовини щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій, стала Велика Британія. Переговори з Лондоном стартували 11 серпня.

Опитування Центру Разумкова, проведене на замовлення ZN.UA, показало, що українці вважають найнадійнішими гарантами безпеки для України США (52,1%), Велику Британію (45%) та Польщу (45%). 

Саміт НАТО у Вільнюсі, який не приніс очікуваного результату. І найбільшим розчаруванням Саміту стали не перспективи членства в Північноатлантичному Альянсі, а так звані гарантіями безпеки. Адже те, що запропонували країни G7 гарантіями безпеки не є, пише Костянтин Єлісєєв у статті для ZN.UA «Після Вільнюсу: найбільші перемоги й розчарування України».