UA / RU
Підтримати ZN.ua

До 2030 року 80% українців спілкуватимуться у побуті українською

Відповідний пункт передбачено програмою розвитку української мови, затвердженої урядом

Українська має стати основною мовою спілкування у побуті українців, а до 2030 року, 80% громадян користуватимуться як у громадському середовищі, так і в побуті українською мовою.  Такими є цільові показники цільової національно-культурої програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року, повідомляє уряд. Текст документа схвалено на засіданні уряду.

Читайте також: "Дуже добре": бразильські легіонери "Шахтаря" заговорили українською мовою

«Програма, яку розробило наше міністерство, спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя», – зазначив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Частка україномовного культурного продукту має збільшитись з 55 % до 85 %.

Що передбачає програма?

Окрім звичного набору заохочувальних пропозицій, програма також передбачає і цілком відчутні для громадян, проєкти:

Також програма передбачає надання державної допомоги на придбання книг, створення та  розповсюдження навчальних посібників для викладання  української мови закордонним українцям. Програма передбачає в цілому посилення ролі української мови не лише в державі, але і за межами України.

Згідно з нещодавніми опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології, 84% українців у цілому та зокрема 81% серед російськомовних громадян переконані, що в Україні немає утисків стосовно тих, хто говорить російською мовою. Соціологи змогли простежити динаміку ставлення громадян до статусу російської мови з умовно 1990-х років до періоду до та після Революції Гідності, а також після повномасштабного вторгнення РФ.«Ставлення до статусу російської мови після вторгнення зазнало значних змін. Так, різко зросла (у всіх регіонах) частка тих, хто вважає, що російську мову взагалі не варто вивчати в школах (у 2019 році таких було лише 8%, у 2023 році – уже 52%)», – йдеться у свіжому дослідженні КМІС.