Україні, щоб розвивати економіку більш високими темпами, потрібно залучати мінімум 15 чол. на 1000 жителів, а це близько 640 тис. чол. в рік. Залучаючи менше, ми постійно будемо мати негативне сальдо економічно активного населення країни.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. За словами автора, Україна повинна стимулювати своїх емігрантів і діаспору повертатися на Батьківщину.
На початок 2017 р., за даними Держстату, з 42,7 млн. жителів України тільки 28,9 млн. населення у віці 15-70 років. Однак, з них майже 40% (10,9 млн. чол) - економічно неактивні з різних причин. Тобто залишається лише 17,9 млн., при чому з цієї цифри потрібно виключити декілька мільйонів українців, що працюють за кордоном.
У той же час Україна, на відміну від більшості країн світу, має значну кількість своїх емігрантів і діаспору.
"Маючи колосальний трудовий та фінансовий ресурс з "українським корінням" за кордоном Україна могла б у найкоротші терміни і з невеликими фінансовими витратами запустити нову імміграційну політику, спрямовану на повернення її емігрантів і їхніх коштів (заощаджень, інвестицій). Кращі тактики щодо повернення своїх мігрантів ми описували на прикладі Ірландії та Філіппін", - пише Гайдуцький.
На думку експерта, в першу чергу необхідно створити Міністерство у справах мігрантів та діаспори для розвитку мотиваційних програм з повернення українських мігрантів на батьківщину. По-друге, запровадити політику стимулювання грошових переказів в Україну. І третім важливим кроком є розробка і реалізація серед мігрантів фінансово-банківських інструментів, кошти від продажу яких підуть на розвиток інфраструктури України.
Докладніше про необхідність державної міграційної політики читайте в статті Андрія Гайдуцького "Міграноміка ХХІ століття" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".