UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для позову про заборону Меджлісу в Криму вистачило п'яти підписів

Меджліс кримськотатарського народу нібито намагаються розпалити міжнаціональну ворожнечу на території окупованого Криму.

Приводом для позову про заборону діяльності Меджлісу в окупованому Криму стало звернення п'яти кримськотатарських організацій, повідомив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял на своїй Facebook.

Звернення в прокуратуру, копію якого опублікував Джелял, було підписано главами організацій "Къырым бирлиги", "Кримські татари – опора Криму", "Комітет кримськотатарської молоді", "Рада кримськотатарських старійшин", "Національна культурна автономія кримських татар в міському окрузі Судак".

"Ми, представники офіційних кримськотатарських громадських організацій і рухів Республіки Крим, обурені не припиняються спробами незареєстрованої організації "Меджліс кримськотатарського народу" та її прихильників дискредитувати мирний і працьовитий кримськотатарський народ, розпалити міжнаціональну ворожнечу на території Криму", - зазначено у зверненні.

При цьому вони звинувачують народних депутатів України Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова в організації блокади Криму, а також в нібито злочинних діях проти населення окупованого півострова. Крім того, в заяві підкреслюється, що приєднання до РФ було "добровільним".

"Ми не маємо ані найменшого бажання ототожнюватися з націоналістичним режимом в Україні", - йдеться в документі.

Вдень раніше так званий прокурор Криму Наталія Поклонська вручила заступник голови Меджлісу кримсько-татарського народу Наріману Джелялову копію позову про заборону діяльності організації.

Читайте також: МЗС України приступив до підготовки міжнародних переговорів щодо деокупації Криму

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".