Україна пропонуватиме свій формат міжнародних переговорів щодо деокупації Криму Росією, буде запущено окрему платформу, розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" віце-прем'єр-міністр з питання реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.
"Україна мусить і буде, і робить це, обговорюючи з міжнародними партнерами. Щодо Криму буде окрема платформа, тому що наявний нині "Мінськ" спочатку створювався для вирішення питання Донбасу – для припинення військової агресії Росії проти України", - пояснив він.
За словами віце-прем'єра, на порядку денному президента Володимира Зеленського і Донбас, і Крим в однаковому пріоритеті. А питання постачання води на окупований півострів навіть не обговорюється.
"Ніхто нічого не збирається відновлювати. Ба більше, відповідно до Женевської конвенції, вони (росіяни - ред.) зобов'язані забезпечити всі гуманітарні запити цивільного населення. Є проста відповідь: після деокупації до нашого Криму ми постачаємо нашу воду", - додав він.
Зазначимо, раніше з пропозицією дати воду Криму в обмін на вихід Росії з Донбасу виступив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
"Якщо це буде такий собі обмін на те, що вони відходять з усіма своїми збройними формуваннями в Ростов, а ми встановлюємо повний контроль над нашим кордоном і за це треба подати воду в Крим, я б на таке точно пішов", - сказав він.
Заяву голови фракції партії влади піддали жорсткій критиці, після чого він заявив, що його слова "вирвали з контексту".
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що анексований Крим не стане ціною миру в Україні.
Своєю чергою надзвичайний і повноважний посол Костянтин Єлісєєв констатував, що за перший рік президентства Володимир Зеленський так і не сформулював чітку проукраїнську стратегію деокупації ОРДЛО і відновлення українського суверенітету над анексовнаним Кримом.
На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський у перший рік на посту президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, Єлісєєв аналізує у статті "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший" у ZN.UA.