UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для комфортного навчання: українські школярі зможуть отримати безкоштовні ноутбуки

Роз'яснення дали у МОН.

Через військове вторгнення РФ в Україні зазнав змін освітній процес. Не всі школи змогли 1 вересня розпочати новий навчальний рік в очному режимі. У минулому навчальному році близько 1,5 млн дітей були змушені навчатися онлайн. Для дистанційного навчання необхідний комп'ютер, ноутбук або планшет. У Міністерстві освіти і науки на власній Instagram-сторінці розповіли, хто зі школярів зможе отримати ноутбук безкоштовно.

У МОН зазначили, що 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання.

Читайте також: Дистанційна, сімейна та екстернат: у МОН розповіли про різні форми навчання школярів

У відомстві зазначили, що до кінця року в школи планують передати 40 тисяч ноутбуків, при цьому вже передано 35192 гаджетів.

Як отримати безкоштовний ноутбук

Для того, щоб "зафіксувати потребу" дитини у ноутбуці, батьки мають написати відповідну заяву до навчального закладу, де вона навчається.

"Важливо тримати зв'язок саме зі своїм навчальним закладом, бо він вирішує, хто саме отримає комп'ютерну техніку після того, як вона потрапить до школи. Міносвіти не вирішує, хто саме отримає гаджет, і не може впливати на це рішення", - додали у МОН.

Хто має право на першочергове отримання гаджета

У МОН пояснили, що в пріоритеті будуть школярі з областей, де переважає дистанційне навчання:

"Девайси розподіляють пропорційно між цими областями України. У жодної з них немає пріоритету одна над одною", – зазначають в МОН.

Читайте також: Смачно і корисно: як зібрати ланч-бокс школяра

Як діяти, якщо отриманий ноутбук зламався

У разі, якщо отриманий ноутбук зламався, батькам дитини необхідно звернутися до навчального закладу, який є власником ноутбука.

Якщо ремонт неможливий, або ноутбук, наприклад, загубився, у школі складають спеціальний акт списання чи втрати ноутбука.

Після літніх канікул школярам важко буває пристосуватися до нового графіку і ранніх пробуджень. Дитяча психологиня Вероніка Бабій розповіла, як батькам навчити дітей прокидатися раніше.