UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дії Росії на шельфі біля Криму розглядатиме спеціальний трибунал - Порошенко

Росія порушила Конвенцію ООН з морського права за чотирма пунктами.

Трибунал, який на початку 2017 року розпочне розгляд справи за позовом України до Росії, сформовано 22 грудня, повідомив президент України Петро Порошенко.

Президент повідомив, що у вересні на виконання його доручення МЗС України ініціювало спір щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

"Україна готова довести в арбітражі, що агресор зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях та на континентальному шельфі у прилеглих до Автономної Республіки Крим морських зонах", - написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Окупанти в Криму грабують українські кораблі — розвідка

У серпні міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про передачу в міжнародні судові інстанції позову щодо порушення Росією зобов'язань у рамках Конвенції ООН з морського права.

Раніше заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла DT.UA про шанси України в міжнародних судах виграти справи проти РФ. "Проаналізувавши наявні міжнародні угоди, ми визначили кілька договорів, на основі яких можемо захистити свої права. Це Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, Конвенцію ООН з морського права, а також українсько-російську міжурядову угоду про заохочення та взаємний захист інвестицій", - повідомила вона.

Як підкреслювала Зеркаль, РФ порушила Конвенцію ООН за чотирма пунктами. По-перше, захоплення родовищ мінеральних ресурсів і незаконний видобуток нафти і газу на континентальному шельфі України в Чорному морі. По-друге, узурпація права на регулювання рибальства, незаконний вилов риби та недопущення українських риболовецьких компаній до вилову риби в морських акваторіях, прилеглих до Кримського півострову. По-третє, будівництво газопроводу, лінії електропередачі та моста через Керченську протоку без згоди України, незаконне блокування транзиту українських суден через Керченську протоку, узурпація навігаційних прав. По-четверте, проведення досліджень археологічних та історичних об'єктів на дні Чорного моря без згоди України.