UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дистанційне навчання може розвіяти деякі міфи про школи і вчителів

Хоч до дистанційного навчання виявилися готовими не всі школи, у такого формату є свої плюси.

Українським школам порекомендували перейти на дистанційне навчання, так як в країні три тижні діє карантин. Не всі школи були готові до такого виклику, однак ті, хто все-таки зміг перейти на дистанційне навчання, то отримав додаткові бонуси, пише в своїй статті для ZN.UA Оксана Онищенко. Як зазначає авторка, справа тут не тільки в тому, що діти можуть вчитися прямо вдома, а батьки – зітхнути вільніше без "тортур" уроками.

Останні роки вчителі почали скаржитися на те, що їх авторитет падає, а суспільство не цінує їх. І флешмоби в соціальних мережах, як наприклад "Вчителі важливі", ситуацію не покращили. Однак зараз батьки зможуть оцінити професіоналізм педагогів, які тепер повинні гнучко реагувати на нові виклики.

Крім того, батьки зможуть побачити в реальному часі, як учитель працює з класом, як дитина робить завдання, де втрачає темп або якість. І це набагато краще і зрозуміліше, ніж записи в щоденнику: "Вася погано поводився на уроці" і спасенні розмови на батьківських зборах.

Авторка також називає плюсом дистанційного навчання, що небайдужі батьки побачать реальну якість навчання в школі. Адже досі батьки знали про це лише з розповідей. При цьому під наглядом батьків можуть розвіятися деякі міфи про школи, про окремих вчителів.

"Карантин стане стрес-тестом і для школярів, - сформовані у них такі важливі для майбутнього речі, як таймінг (вміння розпоряджатися своїм часом) і самоосвіта. Це два кити, на яких будується майбутнє. І якщо батьки хочуть, щоб діти чогось досягли в житті, ця ситуація допоможе їм усвідомити, наскільки діти до неї підготовлені", - зазначає Онищенко.

Детальніше про шкільне дистанційне навчання в Україні читайте в статті Оксани Онищенко "Чарівний стусан карантину" для ZN.UA.