UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директорами компаній, на яких реструктуризовано кредитний портфель "Приватбанку", виявилися працівники групи "Приват" – Ситник

Заборгованість за кредитами 193 старих позичальників "Приватбанку" була закрита новими кредитами 36 компаній, у яких не було реальних застав.

Директори та засновники 36 компаній, які отримали кредити у "Приватбанку" в рамках реструктуризації його кредитного портфеля, є нинішніми або колишніми працівниками групи "Приват" - починаючи від менеджерів нижньої ланки і закінчуючи технічними працівниками підприємств, що входять у групу. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, в ході реструктуризації в кінці 2016 року заборгованість за кредитами 193 старих позичальників "Приватбанку" була закрита новими кредитами 36 позичальників, у яких не було реальних застав – тільки майнові права на майбутні поставки товару.

"Новими кредитами 36 позичальників у середньому на суму 4-4,5 млрд грн закрили заборгованість із тіла й відсотків за кредитами 193 попередніх позичальників. Однак відмінність у тому, що серед тих 193-х були, зокрема, реальні застави - рухоме й нерухоме майно. Тут же - тільки майнові права на майбутні поставки товару", – розповів Ситник.

За його словами розслідування триває, і 36 фірм-позичальників співробітники НАБУ будуть "пальпувати". Процесу буде дана оцінка з усіх сторін - починаючи з дій акціонерів і закінчуючи діями працівників НБУ, включаючи менеджмент "Приватбанку".

"Одним з аспектів розслідування є те, що директори й засновники 36 компаній, котрі отримали кредити в жовтні-листопаді 2016 р., - це нинішні або колишні співробітники групи "Приват", від менеджерів нижньої ланки й до технічних працівників підприємств, які входять у групу. Тому наскільки справжній цей директор, цей засновник, котрий отримує у банку кредит на 4,5 млрд грн зі 100-відсотковим кредитним ризиком, нічим не забезпечений, окрім міфічного договору поставки якихось товарів, в обсязі, що споживається всією державою за 2-3 роки, - ми можемо тільки здогадуватися", – зазначив він.

Раніше у Мінфіні повідомили, що у реструктуризації кредитів "Приватбанку" яка повинна була закінчитися 1 липня, не досягнуто "значного прогресу". Подальші перспективи цього процесу досить туманні.

Як писало DT.UA колишні топ-менеджери "Приватбанку" і члени його кредитного комітету давно покинули Україну, а 11 фігурантів "приватівської" справи оголошені в міжнародний розшук.

Детальніше про справу "Приватбанку" читайте у інтерв'ю Артема Ситника DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".