UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директора кримського підприємства підозрюють у держзраді за зберігання російського авіапалива – прокуратура

У прокуратурі зазначили, що дії підозрюваного сприяють мілітаризації Криму.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді директору підприємства, яке функціонує в тимчасово окупованому Криму, повідомили в Прокуратурі АРК. Наразі підозрюваний перебуває в розшуку.

“За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру громадянину України, директору і співзасновнику одного з підприємств, яке функціонує на території тимчасово окупованого півострова, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада)”, - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний з 2015 року уклав низку контрактів з правоохоронними органами країни-окупанта та з військовими підрозділами ЗС РФ щодо зберігання, транспортування авіаційного палива та заправлення ним повітряних суден на території Міжнародного аеропорту “Сімферополь”. Це забезпечило можливість їх експлуатації, здійснення незаконних польотів над окупованим Кримом та військовій присутності ЗС РФ на півострові. При цьому в прокуратурі зазначили, що підозрюваний знав про окупацію Криму Росією та закриття у зв’язку з цим повітряного простору над півостровом і захоплення Міжнародного аеропорту “Сімферополь”.

“Вказана діяльність в умовах окупації та збройного конфлікту сприяють підривній діяльності Російської Федерації проти України, шляхом незаконної експлуатації повітряного простору над півостровом, а також здійснення пасажирського та вантажного авіаційного сполучення м. Сімферополь з аеропортами міст, розташованих на території Російської Федерації”, - зазначили в прокуратурі.

Також вказано, що відповідні дії сприяють мілітаризації Кримського півострова. А це у свою чергу є небезпечним не лише для Криму та його мешканців, а й для Чорноморського регіону та за його межами. Наразі підозрюваного оголосили у розшук.  

Читайте також: Правозахисники з'ясували, хто формує культ війни і насильства серед дітей в окупованому Криму

Нагадаємо, у серпні має відбутися саміт ініційованої Україною Кримської платформи - нового майданчику для обговорення шляхів деокупації Криму на міжнародному рівні. У заходів візьмуть участь представники іноземних держав, запрошення взяти участь отримає й країна-окупант – Росія.

За задумом, Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший – найвищий політичний рівень, до якого приєднаються голови іноземних держав та урядів. Другий – рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій – міжпарламентський рівень. І четвертий – рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Великої Британії, США, Туреччини та інших країн.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.