UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директора «Київського метрополітену» Вигівського посадили під домашній арешт

Запобіжний захід обрали до 23 вересня 2024 року.

Суд відправив під домашній арешт виконувача обовʼязків начальника КП «Київський метрополітен» Віктора Вигівського, якому раніше повідомили про підозру у службовій недбалості. Про обрання запобіжного заходу повідомила Київська прокуратура.

Тепер йому не можна спілкуватися зі свідками та іншим підозрюваним у справі. Також він повинен здати свій закордонний паспорт. Запобіжний захід обрали до 23 вересня 2024 року.

Читайте також: Метро на Виноградар отримало нового підрядника

Також прокуратура зазначила, що іншому підозрюваному у справі, начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель київського метро, обиратимуть запобіжний захід сьогодні, 25 липня, о 14:30.

Віктор Вигівський став виконуючим обовʼязки начальника КП «Київський метрополітен» у березні. Раніше ним був Віктор Брагінський, якого від посади відсторонив очільник столиці Віталій Кличко після розслідування Bihus.info. Журналісти встановили, що за 10 років його керівництва у підприємства збільшилася кількість проблем, «а розбудовою активно займаються рідні самого високопосадовця». 

Читайте також: В метро Києва збільшили інтервал руху: що на це вплинуло

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року столична влада перекрила рух «синьою» гілкою метро між станціями «Либідська» та «Деміївська». Причиною стало підтоплення тунелю. Тоді київські чиновники обіцяли, що ремонт триватиме шість місяців.

23 липня офіс генпрокурора повідомив про підозру посадовцям КП «Київський метрополітен» через підтоплення метро. Їх підозрюють у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).

Закриття частини синьої гілки метро в столиці через підтоплення тунелю спричинило вибуховий ефект у ЗМІ, соціальних мережах і коридорах влади. Тільки лінивий, здається, не долучився до вирішення — прем’єр-міністр України дав доручення, віцепрем’єр-міністр провів засідання, міністр внутрішніх справ наголосив на необхідності, а міська прокуратура розпочала досудове розслідування. Однак у цій ситуації важливо не виписувати банальних рецептів, не шукати винних, а дослідити причини ухвалення такого екстраординарного рішення, як зупинка роботи метро. Про це читайте у статті Олександра Сергієнка «Удар у спину. Хто зруйнував метро на Теремки?».