UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директора ЧАЕС підозрюють у виведенні державних коштів за кордон через церковну парафію

Гроші виводилися кілька років.

Слідство вважає директора ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігоря Грамоткіна організатором незаконного перерахування коштів за демонтаж металу з атомної станції, який насправді не здійснюється, а також подальшої його реалізації за заниженими цінами.

Про це свідчить постанова Печерського райсуду від 15 червня. Справу веде Головне слідче управління Національної поліції України. Розслідування проводиться за фактом розтрати посадовими особами ДСП "Чорнобильська АЕС" державних коштів у великих та особливо великих розмірах, а також зловживання службовим становищем, пишуть "Наші гроші".

Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи з 2012 року і до цього часу проводилися тендери із закупівлі робіт з демонтажу, переробку, звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій Чорнобильській АЕС, учасники і переможці яких були ТОВ "Промметбуд", ТОВ "Метресурс", ТОВ "Метал-сервіс плюс", причому, ці фірми є пов'язаними. З цими компаніями укладені договори про виконання робіт і послуг, частина з яких в дійсності не запускалися. Разом з тим демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції реалізовувалися за заниженими цінами.

Також Грамоткін долучив до протиправної діяльності Інесу Чулкову, яка за його вказівками здійснювала переклад незаконно привласнених коштів держпідприємства на рахунки іноземних компаній, пише видання.

Читайте також: НАБУ повідомило про підозру двом підозрюваним у справі про розкрадання газу

Легалізація коштів здійснювалася шляхом переведення їх на рахунки Свято-Іллінської єпархії Української православної церкви м. Славутич Київської обл., звідки вони направлялися на рахунки іноземних компаній, однією з яких є естонська компанія МАСТЕ GZU OU.

Слідством встановлено, що протягом 2013-2015 років службові особи ДСП ЧАЕС перерахували понад 17,87 млн грн на підприємства з ознаками фіктивності, за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів. Серед таких фірм називаються ТОВ "Буденэргомонтаж", ТОВ "Лад Перспектива", ТОВ "Уайт Роял", ТОВ "Активинвест Груп".

Крім того, посадові особи ДСП ЧАЕС також привласнювали частина міжнародної технічної допомоги, яку протягом 2015-2016 років держпідприємство отримує від різних країн світу у вигляді коштів на придбання будівельних матеріалів, приладів, металевих конструкцій тощо.

Компанія МАСТЕ GZU OU є співзасновником створеної наприкінці 2014-го ТОВ "Славутич-Тревел" разом з Леонідом Ревуновыв, тестем Грамоткіна. Крім Ревунова, кінцевими бенефіціарними власниками фірми вказані колишня дружина Грамоткіна - Валерія Жилевская, а також Інеса Чулкова. Остання є засновницею ТОВ "Технічний центр - Енергія", директором якого в 2013-2014 роках був Олексій Панчіх. Людина з таким ім'ям відомий як начальник дільниці цеху ремонту та демонтажу (ЦРД) ЧАЕС. Зауважимо, що до 2009 року співзасновником "ТЦ - Енергія" був Грамоткін.

Нагадаємо, одним з основних постачальників продовольства для Чорнобильської АЕС ТОВ "Гимак". Ця фірма була заснована в 2006 році Оксаною Коваленко після призначення Ігоря Грамоткіна керівником Чорнобильській АЕС у 2005 році. Коваленко і Грамоткін були бізнес-партнерами по фірмі "Ефес". Крім того Коваленко очолювала в якості директора засновану Грамоткіним компанію "Наша булочка", пізніше сама стала її власницею. В окремих публікаціях Коваленко називали цивільною дружиною Грамоткіна.