Екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця - одного з фігурантів скандальної справи про прокурорів і суддів-хабарників, яких команда Давида Сакварелідзе підозрює у вимаганні хабарів в особливо великих розмірах, випустили із СІЗО під заставу, повідомив у п'ятницю на своїй сторінці в Facebook журналіст Юрій Бутусов з посиланням на джерела в Генпрокуратурі.
"Ніщо не збентежило українську Феміду - ні 104 діаманта, 12 гектарів землі в Київській області, ні кредит у банку на 850 тисяч доларів, ні бізнеси, переписані на сестру, ні 24 акта на нерухомість, виданих на підставних осіб, ні навіть перероблений в автомат мисливський карабін з бойовими патронами", - підкреслив Бутусов.
"Ні шуму в парламенті ніякого, і чомусь не висилають під СІЗО "блукаючий танк", і не проводять АТО в Генпрокуратурі... Все по закону. За законом для багатих прокурорів", - додав він.
Як розповів Бутусов, Корнієць відразу після затримання сказав оперативникам СБУ: "Хлопці, мені загрожує небезпека тільки якщо я заговорю. Тому не загрожуйте мені кодексом - якщо я розповім, що ви хочете знати - мені не жити".
Перед виходом з СІЗО Корнієць залишався єдиним з трьох фігурантів справи про хабарництво, який знаходився під вартою. Решта, перший заступник начальника ГПУ Володимир Шапакин і підприємець Валерій Гибаленко, внесли заставу. Більше того, Апеляційний суд Києва 20 липня відмовився збільшити розмір застави Корнийцу з 3,2 млн до 15 млн грн, як того просила сторона обвинувачення ГПУ.
За даними СБУ, всі троє вступили в корупційний зговір і отримали хабарів у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку у підприємства, яке займалось видобуванням піску в Київській області, ніж заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.
Під час обшуків у першого заступника начальника ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а у заступника прокурора Київської області - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова.
Ця справа набула резонансу і супроводжувався чутками про протистоянні заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе, який брав ініціював пошуки, і генпрокурора Шокіна. Так, облава на хабарників у ГПУ стала прецедентом, зазначає журналіст Бутусов додаючи, що вперше були затримані діючі високопоставлені керівники Генпрокуратури - без попередження генерального прокурора.
Справа привернула увагу і президента: після підпису поправок до закону про прокуратуру, він пообіцяв, що гучна справа стосовно двох високопоставлених працівників прокуратури, відкрите днями, обов'язково буде доведена до кінця.