UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держстат порахував витрати українців

На послуги ЖКГ йде майже 14% доходу.

Державна служба статистики України (Держстат) оприлюднила дані про кінцевих споживчих витрат домашніх господарств українців за програмними цілями за II квартал 2021 року.

Витрати українців склали 873,5 млрд грн, що на 17,4% більше, за аналогічний термін 2020 року, говориться в дані Держстату.

За даними статистичного відомства, найбільшою статтею витрат за квартал були "Продукти харчування та безалкогольні напої" - 41,4%.

Витрати сімей за статтею "Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива" складають 13,7%. На "Алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики" йде 7,8% витрат.

Скріншот дослідження Держстату

"Транспорт" забрав в українців 9,3% доходу, а "Охорона здоров'я" - 6,1%. На "Одяг та взуття" пішло 4,2%, на "Предмети домашнього вжитку, побутову техніку і поточне утримання житла" - 3,8%, на "Відпочинок і культуру" - 3,4%, на "Зв'язок" - 2, 7%, на "Ресторани та готелі" - 2,6%, на "Освіта" - 1,1%. "Різні товари та послуги" - 3,9%.

Читайте також: Чому ріст зарплат у 2022 році буде низьким: пояснює Мінфін

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що починаючи з липня на внутрішньому ринку України спостерігається зниження цін на продукти харчування та уповільнення темпів їх зростання, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

У порівнянні з липнем у серпні подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% на капусту і до 40,8% на моркву), пшоно - на 2,4%, олію соняшникову - 2%, крупа вівсяна ̶ на 1,5%, крупа гречана - на 1,3%, борошно пшеничне, птиця - до 1%. Також нормалізувалася ціна на цукор.

У міністерстві пояснили, що стабілізація цін на продукти харчування відбувається під впливом оптимістичних очікувань обсягів виробництва аграрної продукції і сезонного фактора.

Також повідомлялося, що третина українців доводилося додатково сплачувати лікарям за прийом або безкоштовну послугу, свідчать результати опитування Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

Додатково "дякувати" лікарів 33 відсоткам громадян доводилося за уколи, перев'язки, рентген, УЗД і т.д.

Водночас 35% пацієнтів не робили цього, а 29% українців не зверталися за такими медичними послугами.

Раніше ZN.UA писало, що за підсумками серпня 2021 року інфляція в Україні залишилася на позначці 10,2%, тобто двозначна. Такий хід подій пояснюється подорожчанням пшениці, соняшникової олії і цукру, волатильністю світових ринків, подорожчанням "комуналки", підвищенням акцизів, появою додаткових витрат через карантинних обмежень. Детальніше про ситуацію, зараз інфляції в Україні і про те, чого чекати в майбутньому, в статті "Інфляція на зльоті. Де пілоти?"