UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп сказав, скільки зерносховищ в Україні знищені або окуповані

У США вкотре заявили, що Росія спровокувала глобальну продовольчу кризу, і пообіцяли надалі підтримувати Україну.

З початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україні постраждали 15,7% сховищ зерна. Таким чином Росія спровокувала глобальну продовольчу кризу і продовжує її поглиблювати. Про це сказано у пресрелізі Державного департаменту США.

«Невиправдана війна президента Путіна проти України ставить мільйони людей у ​​всьому світі під загрозу погіршення продовольчої безпеки. Повномасштабне вторгнення Кремля в Україну, одного з найбільших у світі експортерів продовольства, призвело до пошкодження або повного знищення багатьох магістральних доріг, залізниць, портів і складів продовольства в Україні, необхідних для доставки її сільськогосподарських товарів міжнародні ринки. Ці дії гарантують, що біль цієї війни також відчують найуразливіші верстви населення світу», – сказано на сайті Держдепу.

Читайте також: "Зернова угода": Мінінфраструктури спростувало слова Путіна, оприлюднивши географію експорту

Через повномасштабне вторгнення, за даними підтримуваної Держдепом Conflict Observatory, постраждало 15,7% сховищ врожаю в Україні. Вони або захоплені російською армією, або знищені чи пошкоджені до того стану, при якому зерно вже не придатне до використання. У доповіді Conflict Observatory зазначається, що навмисне знищення таких об’єктів є воєнним злочином.

У Держдепі зазначили, що ситуація з продовольством дещо покращилась, відколи запрацювала зернова угода між Україною, Туреччиною та ООН. З 1 серпня завдяки угоді знизились світові ціни на продовольство та вивела на світові ринки понад 2,7 мільйона метричних тонн зерна.

«Але якщо сільськогосподарська інфраструктура в Україні й надалі постраждає від війни, цей прогрес у глобальній продовольчій безпеці опиниться під загрозою, – повідомляє Держдеп США. – У 2022 році Україна стала ареною найгіршого масового насильства, яке бачила Європа за вісім десятиліть. Місцеві труднощі ускладнюються напруженою спроможністю фермерів працювати під час війни, поповнювати зменшені запаси їжі та готуватися до сезонів сівби. Наслідки російської агресії відбиваються далеко за межами Європи і зараз впливають на здоров’я та добробут десятків мільйонів людей у ​​всьому світі».

Читайте також: Bloomberg: Війна в Україні дає три уроки для світових систем постачання продовольства

З лютого США надали понад $5,7 млрд гуманітарної допомоги на подолання продовольчої кризи. Також у Держдепі ще раз підкреслили, що США продовжуватимуть твердо підтримувати Україну у цій війні.

Нагадаємо, речник Держдепу США Нед Прайс вважає, що ухвалення законопроекту про визнання Росії державою-спонсором тероризму принесе більше шкоди, аніж користі.