UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держбюро розслідувань скерувало до суду справу про мільйонний «відкат» у Кабміні

Йому загрожує від п’яти до десяти років за ґратами з ураженням у правах.

Державне бюро розслідувань скерувало до суду справу співробітника Секретаріату Кабінету міністрів України, якого обвинувачують в отриманні 2,5 млн гривень хабара.

«ДБР завершило досудове розслідування відносно керівника одного зі структурних підрозділів Секретаріату Кабінету міністрів України. Посадовець вимагав 2,5 млн грн за «сприяння» у будівництві», - йдеться у повідомленні пресслужби бюро.

У чому підозрюють посадовця: за версією слідства, 2,5 млн гривень підозрюваному через посередника передав підприємець. За ці кошти той обіцяв підписати акти приймання будівельно-монтажних робіт на об’єкті будівництва, що перебуває на балансі Секретаріату КМУ. Також чиновник обіцяв надалі не створювати штучних перешкод у тендерних закупівлях. Посадовця затримали на початку лютого 2020 року.

Ким є підозрюваний: за даними ЗМІ, ідеться про начальника Управління адміністративних будівель господарсько-фінансового департаменту Секретаріату КМУ Іґоря Новосела.

Як покарають за злочин: у разі доведення провини, підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з ураженням у правах.

Читайте також: В Антикорупційного суду хочуть забрати справу про $5 млн хабара від Злочевського – ЦПК

Протягом останніх десяти років у державних органах та установах України працюють понад п’ять тисяч уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції (антикорупційних уповноважених).

Щорічно з бюджетів усіх рівнів на їхнє утримання витрачаються сотні мільйонів гривень. Проте користь від їхньої роботи для суспільства та держави є незначною.

Чому заздалегідь добра ідея, яку було успішно реалізовано на Заході, в наших умовах виявилася приреченою на поразку? Як і хто має призначати антикорупційного уповноваженого? Які закони потрібно ухвалити, щоб Національне агентство з питань запобігання корупції реально стало координувати роботу цієї інституції, і вона органічно вписалася в антикорупційну стратегію держави? Читайте у статті Андрія Смаги «Антикорупційні уповноважені. Окозамилювання чи невикористаний шанс?» у ZN.UA.