UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати вирішили взяти за основу мовний законопроект Кравчука

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов вважає, що в Україні мовне питання має стати об'єднуючим, а не роз'єднуючим фактором.

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради по підготовці проекта закону про розвиток і застосування мов в Україні підтримала законопроект, розроблений групою експертів під головуванням першого президента Леоніда Кравчука. Документ повинен бути допрацьований і взято за основу для розгляду на сесії.

Як повідомляє прес-служба парламенту, у вівторок комісія провела своє друге засідання під головуванням заступника голови Верховної Ради Руслана Кошулинського.

"Що стосується законопроекту, який буде взято за основу при розробці нової редакції закону, народні депутати з чотирьох запропонованих підтримали проект закону України "Про порядок застосування мов в Україні", розроблений групою експертів під головуванням Леоніда Кравчука. Проект документа буде доопрацьований постатейно з урахуванням запропоновано депутатському корпусу і експертам", - йдеться в повідомленні.

Рада спільно з фахівцями, "розуміючи потребу як сьогоднішнього розуміння, так і майбутнього розвитку України, української мови як державної, мов національних меншин як таких, які вимагають захисту, самобутнього розвитку", могла б надати імпульс процесу реформування мовної сфери, резюмував заступник керівника парламенту.

У роботі комісії взяли участь народні депутати України, депутати місцевих рад, науковці, громадські діячі, міжнародні експерти, зокрема, радники Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

Наступне засідання Тимчасової спеціальної комісії відбудеться 18 березня. !zn

Читайте також:

Російський фантаст Сергій Лук'яненко заборонив переводити свої книги на українську мову

У Росії бояться, що скасування Радою мовного закону ускладнить спілкування українців

Українська мова втрачає позиції в медіа та реклами

Рада створила комісію по розробці нового закону про мови