Відтік на рахунках компаній був набагато більшим - депозити юридичних осіб у січні зменшилися на 11,3 млрд грн (-4,9%). Залишки на рахунках компаній схильні до таких коливань - тільки у минулому році вони скорочувалися тричі. У результаті загальний обсяг залишків банківських депозитів у січні зменшився на 2,3% до 653,4 млрд грн. Востаннє подібна ситуація спостерігалася ще у травні 2012 року (-3,8 млрд грн), пише "Коммерсантъ-Україна".
Клієнти у січні рідко розривали договори достроково, кажуть банкіри. "Відтік у кінці місяця було визначено швидше сезонними факторами: завершенням термінів річних депозитів, що регулярно спостерігається на початку року",- пояснюють у "Приватбанку". Деякі клієнти відмовилися продовжувати депозити на новий термін, чекаючи на стабілізацію ситуації.
І хоча в цілому у системі спостерігався відтік, в низці банків заявили про приплив коштів населення. Позитивне сальдо було зафіксовано у "Приватбанку" (зростання на 1,08 млрд грн), "Надра банку" і Банку "Фінанси та Кредит". "Втрат зазнали ті фінустанови, в яких багато VIP-клієнтів: менеджери умовляли їх не забирати кошти з банку, азалишити їх на зберіганні. Однак більшість вкладників все ж вважали за краще вивести кошти за кордон",- розповіли на умовах анонімності в одному з банків.
Щоб компенсувати відтік коштів, банки запускали нові депозитні програми і підвищували прибутковість діючих. Відповідно до індексу UIRD, в січні ставка за вкладами на 3 місяці зросла на 0,64 відсоткових пункту - до 16,39%, на 6 місяців - на 0,88%, до 17,45%, за річними вкладами - на 0,85 п.п., до 18,09%. "У січні ми переглянули наш депозитний ряд і запропонували клієнтам нові види вкладів на більш короткі терміни. Це стало альтернативою для частини вкладників, які хочуть мати оперативний доступ до своїх коштів. Частина клієнтів, знімаючи вклади у національній валюті, перерозміщала їх у банку, але в іноземній валюті",- сказала пані Кравець.
З 1 по 12 лютого середня прибутковість депозитів піднялася ще на 0,4 п.п. Банк "Форум" підвищив ставки до 22% за гривневими вкладами, "Дельта Банк" - до 23%, у "Приватбанку" підвищили прибутковість депозитів з початку лютого на 1 п.п., а "ВТБ Банк" з завтрашнього дня запускає депозит під 17% на 4 місяці. !zn
Читайте також:
У перші дні паніки на валютному ринку відтік депозитів з банків склав 7,2 млрд грн
Падіння курсу гривні загрожує спричинити за собою подорожчання бензину