UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісова вирушила до Москви на суд над полоненими моряками

До Москви також прибудуть родичі українських військовослужбовців.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у вівторок, 16 липня, відвідає судове засідання, на якому розглядатиметься питання продовження арешту українських полонених моряків, котрих незаконно тримають у РФ. Крім того, Денісова зустрінеться з російським омбудсменом Тетяною Москальковй і обговорить з нею обмін українських в'язнів Кремля на засуджених в Україні злочинців.

"Сьогодні виїжджаю до Москви. Завтра зустрічаюся з пані Москальковою у неї в офісі, тому що ми домовилися зробити певні кроки, щоб підготувати деякі документи, щоб дало нам можливість більш змістовно обговорити наші завдання з реалізації гуманітарних прав наших громадян. І, в тому числі, - напрацювання механізму щодо повернення наших громадян. Завтра ми це робити", - повідомила Денісова "Укрінформу" у понеділок, 15 липня.мемо

За словами уповноваженої з прав людини, судове засідання в Москві планують також відвідати родичі полонених військовослужбовців.

Читайте також: Путін не звільнить українських моряків за "просто так" – Клімкін

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".