UA / RU
Підтримати ZN.ua

Денісова: законодавцям та уряду потрібно вирішити, що саме є достатнім рівнем життя

Омбудсменка уточнила, що кожна людина індивідуально оцінює як рівень гідності, так і гідного рівня життя

22 вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що державі слід спочатку визначитися із забезпеченням достатнього рівня життя українців, а вже потім говорити про гідний рівень життя людей.

Про це Денісова заявила під час виступу в Конституційному суді в якості залученої сторони, на слуханні справи про тлумачення норми преамбули Конституції про "гідні умови життя", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Необхідно вирішити, що саме є достатнім рівнем життя... законодавцям і уряду. Після цього можна буде оцінити, наскільки ця політика відповідає гідних умов життя", заявила Денісова.

При цьому омбудсменка впевнена, що законодавцю необхідно визначитися, яким саме чином він буде забезпечувати гідний рівень життя українців.

"Нам для початку треба визначитися, як законодавець буде забезпечувати достатній рівень життя людей, а потім вже говорити про гідний рівень життя", - заявила Денісова.

Читайте також: Мін'юст має намір продати десятки порожніх в'язниць

Омбудсменка уточнила, що, як правило, кожна людина індивідуально оцінює рівень гідності і гідного рівня життя.

За її словами за 8 місяців 2020 року до Офісу омбудсмена надійшло 31,5 тисячі звернень громадян, з яких 1 тисяча 29 від тих, хто незадоволений пенсійним забезпеченням, 1,3 тисячі - судовим захистом, а 1 307 - свободою пересування.

"Про гідність і повагу гідності -31 скарга", - повідомила вона.

Раніше Офіс генпрокурора і Офіс омбудсмена домовилися спільно стежити за дотриманням прав заарештованих і засуджених в українських установах пенітенціарної системи. Спільний план заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підписали в п'ятницю, 18 вересня.

Згідно з домовленістю, спільна моніторингова група почне роботу в Південному регіоні України, потім аналогічні групи проведуть моніторинг ситуації в ізоляторах, колоніях і тюрмах по всій країні.

План дій розрахований на 2020-2021 роки, він розроблений в рамках виконання Меморандуму про співпрацю, підписаному Денісової і генпрокурором Іриною Венедиктової.

Нагадаємо, статус політичних в'язнів на 4 вересня мають 135 осіб, яких утримують в місцях позбавлення волі в окупованому Криму та Росії.

За даними СБУ, в тюрмах ОРДЛО знаходяться 184 українця. У грудні 2019 року відбувся обмін, в ході якого на підконтрольну Україні територію повернулися 76 українців, до бойовиків поїхали 127 осіб. У той же час на сьогодні в тюрмах і СІЗО України відбувають покарання понад 1100 іноземних громадян, у їх числі 300 росіян.