19 грудня християни - і православні, і католики - вшановують святого Миколая Чудотворця.
Це релігійне свято набуло особливого значення для дітей. Згідно традиції, якщо дитина була слухняною і чемною протягом усього року, вона отримує подарунок, а неслухняних чекають різки.
Історично свято приурочене до дня преставлення Миколая, архієпископа Мир Лікійських (Візантії), який помер близько 345 року. Походження звичаю дарувати дітям подарунки приписують історії, коли він, ще не будучи єпископом, нібито врятував кількох дівчат від безчестя. Вони жили в бідній родині і не мали приданого, а тому, згідно з тодішнім місцевим звичаям батько мав намір відправити їх заробляти блудом. Миколай, дізнавшись про це, скористався спадщиною свого заможного батька - три ночі він пробирався в їх будинок і кожен раз непомітно закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота.
19 грудня на Софійській площі в Києві запрацює столична різдвяна ярмарка, а ввечері, о 18:00, запалять головну ялинку країни. У цей же день відбудеться відкриття резиденції Фестивалю Святого Миколая на території Національного заповідника Софія Київська. Також святкування відбуватимуться у парках культури і відпочинку Перемога, Партизанська слава і Центральному парку.
У Львові на початку грудня цього року запрацювала фабрика святого Миколая. Понад 600 волонтерів пакують подарунки, які напередодні свята будуть доставлені дітям з малозабезпечених сімей міста.
У цьому році "помічники" Миколая подарують радість майже трьом тисячам дітей. Списки тих, хто потребує подарунки, волонтери отримали від соціальних служб. У кожному пакеті будуть іграшки, канцтовари та солодощі. Більшість речей на фабрику принесли небайдужі львів'яни, а книги та солодощі надали меценати.