UA / RU
Підтримати ZN.ua

День Семена та Анни: традиції та історія свята

В цей день заведено молитися за здоров’я немовлят.

16 лютого християни відзначають День Семена та Анни. Цього дня вони вшановують пам'ять Семена Богоприємця та Анни Пророчиці. Святим прийнято молитися та просити їх про здоров’я маленьких дітей. У народі свято називають Хранителі немовлят.

Історія свята

За біблійною легендою, Семен Богоприємець був одним з вчених тлумачів-перекладачів, яким єгипетський цар доручив зробити переклад Святого Письма з івриту на грецьку мову.

Коли йому довелося перекладати книгу пророка Ісаї, він захотів у ній виправити фразу "Се Діва в утробі прийме і народить Сина". Святий Семен подумав, що замість слова "Діва" має бути "Дружина", і хотів виправити текст. Тоді до Семена спустився ангел Господній та сказав, що він не помре, доки не переконається в істинності пророцтва Ісаї.

Йшли роки, Семен старів, але не помирав. Коли йому минуло 360 років, Святий Дух сказав йому йти до Єрусалимського храму. Там Семен зустрів подружжя Йосипа і Марії з Ісусом на руках.

Святий Семен визнав у немовляті Спасителя, про якого писали пророки. Старець взяв на руки Ісуса та пророкував його майбутню славу, після чого благословив Святе Сімейство. Ця подія сталася на Стрітення, яке символізує зустріч людства від імені старця Семена з Сином Божим.

У храмі також була присутня літня жінка Анна. Всі знали вдову зі знатного роду, яка не відходила від храму, постійно молилася та дотримувалася посту. Протягом багатьох років Анна поширювала пророцтво про народження Сина Божого, вселяючи надію в серця людей.

Праведні Семен та Анна зображенні на іконі Стрітення Господнього. До сивого старця і праведної вдови звертали молитви батьки та просили про здоров'я та щасливу долю новонароджених.

На їх честь встановлене окреме свято – День Семена Богоприємця та Анни Пророчиці.

Читайте також: Собор Пресвятої Богородиці: історія та традиції свята

Традиції Дня Семена та Анни

В цей день віряни йшли до храму. У молитвах вони зверталися до святих та просили їх про здоров’я та заступництво немовлят.

В народі цього дня проводили "починки". Хазяїн оглядав та ремонтував весняний інвентар, кінну збрую, вози, упряжки.

Вважається, що у свято сердитий домовик може мучити коня, тому йому залишали миску молока.

Що не можна робити у свято

У свято слід утриматися від з’ясування стосунків, конфліктів та сварок.

Цього дня не можна займатися будь-якими справами, окрім тих, які роблять на благо інших людей.

Не слід пити алкоголь в цей день.

Необхідно уникати чорного кольору у вбранні.

Цього дня не можна давати гроші у борг – це може призвести до злиднів.

Заборонялося шити, вишивати та займатися рукоділля у свято.