UA / RU
Підтримати ZN.ua

День ракетних військ та артилерії: історія

Це свято набуло особливого значення під час війни.

Щороку 3 листопада в Україні відзначають День ракетних військ та артилерії. Це свято набуло особливого значення під час повномасштабного вторгнення Росії, коли кожного дня українські воїни захищають нашу землю.

Читайте також: День української писемності та мови: історія

Історія свята

В нашій країні це свято було встановлено указом президента від 31 жовтня 1997 року. Тоді було вирішено встановити пам'ятну дату, «з огляду на важливу роль ракетних військ та артилерії у зміцненні обороноздатності держави».

Дата свята 3 листопада присвячена початку операції зі звільнення Києва у 1943 році.

Ракетні війська та артилерія призначені для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони та інших важливих об'єктів під час бою. В умовах повномасштабного вторгнення Росії ці війська відіграють дуже  важливу роль у протистоянні окупантам, які продовжують завдавати ударів по мирним громадянам та об'єктам критичної інфраструктури.

Кожного дня українські ракетні війська та артилеристи нищать ворожу техніку та захищають мирні українські міста, використовуючи сучасну техніку.

Нещодавно воїни Збройних сил України за допомогою американської РСЗВ HIMARS знищили дві російські БМ-21 «Град» разом із солдатами та складом боєприпасів.

Також у кінці жовтня підрозділи ракетних військ уразили засіб протиповітряної оборони, п’ять районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, дев’ять артилерійських засобів та ще шість інших важливих цілей ворога. Таким чином, вони знищили чи не рекордну кількість ворожих об’єктів.