UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демченко оцінив актуальність загрози з Білорусі на тлі перевірки боєготовності військ республіки

Він нагадав, що Україна лише обороняється, та якщо хтось намагатиметься зайти на нашу територію - захисники дадуть гідну відповідь. 

Для українських прикордонників перевірка боєготовності військ білоруської армії нічого не змінює, Сили оборони продовжують укріплювати свої рубежі, заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Він зазначив в коментарі "РБК Україна", що "ситуація безпосередньо на лінії кордону, або поряд з кордоном України, є незмінною" й контрольованою. 

Він додав, що все, що робить Білорусь зараз - а саме нагнітання ситуації, лише підтверджує те, що країна підтримує російську агресію проти України. 

"І їхні навчання, і сьогоднішні повідомлення про перевірку боєготовності білоруського війська, і розгортання так званого регіонального угруповання військ "Союзних держав", все це така поступова робота, яку проводить Білорусь, підтримуючи Росію в війні проти України, - зауважив Демченко. - Для України це фактично нічого не міняє, ми як укріплювали наші оборонні спроможності на кордоні з Білоруссю, так ми це і продовжуємо робити, бо, як і раніше зазначали, Україна ніколи не виключала того, що з Білорусі або ж повторно спробують зайти білоруські війська, або ж Білорусь може також долучитися своїми військовими підрозділами до війни, яку розв'язала Росія проти України".

На запитання журналістів про те, чи можуть такі дії Мінська бути провокацією для того, аби Україна здійснила превентивний удар, Демченко зауважив, що наша сторона лише обороняється. 

"Ми обороняємось і дамо гідну відсіч всім тим, хто спробує зайти на нашу територію", - акцентував Демченко.

Читайте також: Військова техніка РФ на території Білорусі перекинута ближче до українського кордону – моніторинг

Нагадаємо, 6 грудня очільник української розвідки Кирило Буданов вкотре нагадав, що чутки про вторгнення з Білорусі - частина російської інформаційної війни. Він зазначив, що окупанти навпаки перетягують в республіку засоби для оборони, але не для наступу. 

Про плани російського керівництва та місце в них Лукашенка і Білорусі — читайте у статті Володимира Кравченка "Путін знову хоче Київ: чи буде наступ із Білорусі?".