UA / RU
Підтримати ZN.ua

Делегація ТКГ: Російська сторона відкинула мирні ініціативи України

Йдеться про припинення вогню на Донбасі вже з початку доби 10 грудня.

Представники РФ відмовилися посилити режим припинення вогню на Донбасі.

Україна на переговорах Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 7 та 8 грудня запропонувала встановити перемир'я з 00:01 10 грудня, йдеться у повідомленні української делегації у Telegram.

7 грудня відбулися засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи, під час яких українською стороною було озвучено три ключові ініціативи :

Ці питання обговорювалися в рамках чергового засідання ТКГ 8 грудня, але всі ініціативи української сторони відкинули Російська Федерація під надуманими приводами.

"9 грудня пропозиція України із закликом до учасників консультацій виступити із зустрічними заявами про повернення в режим припинення вогню з 00:01 10 грудня 2021 року та прихильністю заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року було відкинуто Російською Федерацією", повідомленні.

Читайте також: «США можуть просити автономії для частини Донбасу»: у ТКГ відреагували на публікацію ЗМІ

На позачерговому засіданні ТКГ українською делегацією також було запропоновано розширити склад Спільного центру контролю та координації не лише підписантами комплексу заходів щодо виконання мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць нормандського формату, що також категорично відкинули російську сторону.

Україна запропонувала провести 9 грудня позачергове засідання ТКГ, щоби обговорити нове перемир'я на Донбасі.

Нагадаємо, Україна запропонувала 10 кроків, які мають допомогти вийти з "глухого кута" у переговорах щодо врегулювання збройного конфлікту, заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

Раніше президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом. Ключовим питанням переговорів стала ситуація з безпекою навколо України та активізація мирного врегулювання воєнного конфлікту.