UA / RU
Підтримати ZN.ua

Декларація щодо патронату та 11 угод: Шмигаль підбив підсумки Міжнародного саміту міст і регіонів

За словами прем'єра, день був дуже продуктивним для України.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підбив підсумки Міжнародного саміту міст і регіонів, який пройшов у Києві 20 квітня за участі центральних та місцевих органів влади, а також представників держав-партнерів. День був "надзвичайно" продуктивним, написав глава уряду в Telegram.

За його словами, в межах заходу було підписано спільну декларацію з 30 країнами світу, Радою Європи, Європейським Союзом і Європейським комітетом регіонів. Документ підтверджує готовність сторін брати патронат над областями, які постраждали через російську агресію, у межах відновлення України.

"Узгодили керівні принципи горизонтального партнерства. Це Build back better, верховенство права, непорушність місцевого самоврядування, залучення якнайширшого кола учасників", – додав Шмигаль.

Українські регіони, міста та громади також уклали 11 окремих угод з іноземними партнерами.

Як розповів заступник керівника офісу президента Олексій Кулеба, влада презентувала й ідею створення мережі Регіональних офісів міжнародного співробітництва, які мають стати "ключовим вікном" для іноземних партнерів, що хочуть працювати на різних рівнях – області, міст, сіл, селищ чи держави, а також забезпечити координацію допомоги саме на рівні громад згідно з принципом децентралізації.

"Такі офіси плануємо відкрити в першу чергу в деокупованих регіонах України. Впевнений, що вони стануть простором єднання зусиль. Посилять можливості та довіру між нашими громадами, дозволять подолати виклики війни спільно", – зазначив Кулеба.

Читайте також: Україні доведеться самій шукати гроші на відновлення - Інститут розвитку економіки України

Шмигаль, крім цього, підтвердив приєднання України до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу, який опікується наданням міжнародної координованої оперативної допомоги у разі надзвичайних ситуацій.

Днем раніше уповноважений Федерального уряду Німеччини з відновлення України заявив, що Берлін не вважає ефективною концепцію концентрації держав-донорів на відбудові певних регіонів і відмовляється від неї.

Об’єднання під дахом одного міністерства Мінрегіону та інфраструктури – досить ризикований експеримент влади. ZN.UA писало про те, як із нового затвердженого Положення випадково випали функції, що стосуються регіональної політики. Хоча Положення оперативно поправили, складність завдань, які стоять перед новою командою Мінрегіону, – максимальна. Як і відповідальність. Що і позначають у статті "Державна регіональна політика 2023: бути чи не бути?" її автори – директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, експерт з регіонального розвитку Юрій Третяк, заступник міністра розвитку громад і територій Іван Лукеря, що брали безпосередню участь у децентралізації та створенні нової регіональної політики, яку поствоєнна Україна повинна розвивати, а не поховати.