UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР ще не знайшло підозрюваних у зриві операції із затримання вагнерівців

Відкрито кілька справ за п’ятьма статтями.

Державне бюро розслідувань на разі не повідомляло нікому про підозру у справі щодо зриву спецоперації із затримання "вагнерівців". Про це відомство повідомило у відповідь на запит «Українських новин».

У ДБР повідомили, що розслідують справу про "вагнергейт" за низкою статей, а саме ст. 111 (держзрада), ст. 328 (розголошення держтаємниці), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ст. 387 (розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування) та ст. 396 (приховування злочину) Кримінального кодексу, однак за жодною із них не встановлено конкретних підозрюваних.

"Повідомлення про підозру в рамках кримінальних проваджень на цей час нікому не повідомлялося, досудове розслідування триває, проводяться слідчі, розшукові та процесуальні дії з метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин кримінальних правопорушень", - йдеться у відповіді бюро.

Читайте також: «У зриві операції з’явився особистий мотив» — Грозев прокоментував заяви Зеленського щодо вагнергейту

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про"вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефти", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" і отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах.

Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.