UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дату Об'єднавчого собору оголосять 29 листопада

Також буде оприлюднено текст томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Офіційне повідомлення про надання автокефалії Українській православній церкві і про дату проведення Об'єднавчого собору буде оголошено 29 листопада по завершенні Синоду Вселенського патріархату, повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, який знаходиться в Стамбулі.

"У четвер, 29 листопада, після завершення Синоду буде офіційне повідомлення, і воно стане остаточною крапкою в цьому процесі", – сказав Павленко журналістам у вівторок.

Він нагадав, що на засіданні Синоду 27-29 листопада повинен бути затверджений текст Томоса. Після, згідно з процедурою, має відбутися Об'єднавчий собор, на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви.

"На цьому соборі буде обраний предстоятель цієї Церкви, і він відправиться в Константинополь для того, щоб отримати Томос", - сказав радник президента.

Він нагадав, що Об'єднавчий собор повинен пройти в грудні і дата його також буде визначена на синоді.

Відповідаючи на питання, чи обговорювалася під час його зустрічей із представниками Вселенського патріархату можливість приїзду Вселенського патріарха Варфоломія в Київ 13 грудня, Павленко сказав: "Ні, таке не передбачається".

Нагадаємо, в Стамбулі 27 листопада розпочався триденний Синод Вселенського патріархату, на якому буде прийнято рішення про затвердження Томосу про автокефалію Української православної церкви. Радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко є представником України на Синоді в Стамбулі.

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Росія і Російська православна церква виступає проти цього рішення. Російська православна церква у понеділок, 15 жовтня, офіційно оголосила про повне припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом. Згодом, 13 листопада, УПЦ МП прийняла постанову про відмову підтримати автокефалію і розрив з Константинополем.

Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".