UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данілов: Вихід російської мережі супермаркетів на український ринок неможливий

До місцевій владі, у разі відкриття російської мережі маркетів, застосують санкції.

Вихід російської мережі супермаркетів на український ринок неможливий і інформація про початок роботи супермаркетів Mere не відповідає дійсності.

Про це на пресконференції на полях форуму "Україна 30" заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Повідомлялося, що до кінця червня в Миколаєві запрацює магазин Mere (проєкт належить російській мережі "Світлофор"), а до кінця року планують відкрити магазини ще в 40 містах України, пише НВ.

В кінці 2020 року в Миколаєві відкрився перший магазин Mere в Україні. Супермаркет працював в складі торгового центру "Амстор". Заплановано відкриття магазинів Mere в Білій Церкві, чотирьох магазинів в Дніпропетровській області та одного в Чернівцях.

Виходом Mere на український ринок і розвитком мережі займається ТОВ "Альянстрейдсервіс". Воно було зареєстровано 18 липня 2019 року.

Бенефіціаром компанії є зареєстроване в Мінську ТОВ "НСКТрейд". Кінцевим бенефіціаром цієї компанії зазначено засновника російської мережі дискаунтерів "Світлофор" Сергія Шнайдера.

Російська мережа "Світлофор" кілька років розвивається за межами Росії під брендом "Mere". Чотири її магазини працюють в Німеччині, нові відкриваються в Латвії, Литві, Естонії, Польщі, Сербії. Також заплановано запустити магазини в Іспанії, Франції, Греції та Великобританії.

Секретар РНБО у відповідь на цю заяву сказав, що інформація є неперевіреною і випливає з невизначених ресурсів.

"Якщо не дай бог якась міська влада дозволить цим хлопцям працювати, повірте, у нас вистачить розуміння, що це робити неможливо... Нехай у себе там, у них є де розвиватися, Хабаровськ... нехай туди їдуть і розвивають дискаунтери... Якщо міська влада даватиме преференції російському бізнесу, якщо мова йде про Миколаєві, то до мера і депутатів дуже швидко будуть застосовані..., тому що без їх дозволу цього зробити не можна ", - зазначив Данілов.

Читайте також: В окупованому Криму побудують військово-патріотичний центр для молоді РФ

Раніше секретар РНБО заявив, що Україна не може впливати безпосередньо на дії РФ по будівництву "Північного потоку-2", проте всі дипломатичні зусилля спрямовані на те, щоб вплинути на зупинку проєкту. Це важко зробити ще й тому, що на території ЄС є великі гравці, які зацікавлені в економічній і політичній співпраці з Росією, і необхідно припиняти недомовленості з цього приводу. В першу чергу це Німеччина і Франція.

Також повідомлялося, що авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" вирішила припинити діяльність свого підрозділу в Російській Федерації, розташованого в Москві.

В авіакомпанії в системі розкриття інформації НКЦБФР повідомили, що рішення прийняла наглядова рада через скорочення штату працівників МАУ і зниження витрат на представництва.

У вересні 2020 МАУ припинила діяльність своїх підрозділів в Туркменістані, Узбекистані та Білорусі, а в жовтні - у Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччини та Австрії.

У червні поточного року МАУ вирішила закрити представництво в Китаї.