UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данілов про загрозу вторгнення Росії: «Азов – дуже важке місце»

Україна готується застосувати крилаті ракети «Нептун» у разі нападу.

Росія може атакувати Україну не лише із суші, а й з моря – регіон Азовcького моря є важким для країни, і ситуація тут не менш напружена, ніж на російсько-українському кордоні.

Секретар РНБО Олексій Данілов у розмові із журналістами видання The Washington Post назвав Азов «дуже важким» для України і попередив: за будь-якої спроби вторгнення до Україну морем, військові застосовуватимуть арсенал протикорабельних ракет «Нептун».

Своєю чергою керівник проєкт Black Sea News Андрій Клименко зазначив, що Азовське море «забите російськими кораблями» – їх приблизно вчетверо більше, ніж українські. У регіоні щодня виникають ризики конфлікту.

Азов має стратегічне значення для РФ, оскільки підконтрольні українському уряду території вздовж моря відділяють тимчасово окуповані Крим та Донбас, наголошують журналісти. ZN.UA вже писало, як після окупації Криму Москва раз у раз намагається перетворити Азовське море на своє «внутрішнє озеро».

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба сказав, що РФ «домінує на Азові з точки зору безпеки». За його словами, у разі війни море активно використовуватиметься РФ для тиску на українські прибережні міста, пише liga.net.

Зараз Росія не лише регулярно блокує судноплавство на Азові, перекриваючи його райони для навчань, а й вдається до провокацій. Зокрема, російські кораблі іноді йдуть агресивно на українські, в останню мить змінюючи курс, світять лазером у каюти українських моряків або заважають українським прикордонникам перевіряти іноземні судна.

Читайте також: Резніков прокоментував ситуацію з українським кораблем біля Керченської протоки

За даними Військово-морських сил України, Росія перекрила близько 70% акваторії Азовського моря. На початку грудня РФ вчергове обмежила судноплавство поблизу Маріуполя, Генічеська та Бердянська, начебто через проведення артилерійських стрільб з боку Кримського півострова.

Окрім провокативної, дії агресора мають ще одну мету: від обмеження судноплавства страждають порти приморських міст, скорочується робочий тиждень робітників, що полегшує роботу пропаганді на кшталт «в усьому винна Україна».

20 липня Україна запропонувала країнам НАТО план протидії Росії в Чорному морі, залучити до обговорення планують Молдову і Грузію, які також зазнали російської агресії і втратили частину території.

Також триває побудова «москітного флоту», основою якого мають стати швидкісні малорозмірні бойові катери. Географічні параметри та метеорологічні умови дозволяють нашій країні стримувати міцного агресора відносно невеликими бойовими одиницями. Докладніше про майбутнє ВМС України читайте у статті Андрія Риженка ««Москітний флот»: болючий укус для ворога» у ZN.UA.