Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що збиття 8 січня 2020 року літака МАУ Boeing-737 рейсу PS752 було терористичним актом, вчиненим проти цивільного літака, інформує "Голос Америки".
Данілов висловив розчарування відмовою влади Ірану від співпраці в розслідуванні трагедії і виплаті компенсацій за збитий літак МАУ.
За його словами, до і після передсвітанних ракетних ударів Ірану по рейсу PS752 іранська влада дозволила зліт інших цивільних літаків з аеропорту Тегерана.
"У нас склалося враження, що вони (іранці - ред.) чекали на наш літак. Ми можемо припустити це", — наголосив Секретар РНБО.
Він також підкреслив, що особи, які нібито очікували на удар по літаку були високопоставленими іранськими чиновниками.
"Мабуть, це був наказ вищого керівництва. Жоден оператор не може ухвалити таке рішення самостійно", —додав Данілов.
Колишній прокурор АР Крим та Севастополя та ексзаступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов зазначив, що названо імена дев'яти військовослужбовців нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC) та Іранської Армії, які можуть бути причетні до збиття Boeing-737 в Ірані.
Нагадаємо, Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва, зазнав аварії майже відразу після зльоту вранці 8 січня 2020 року. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. В авіакатастрофі загинули 176 людей, у тому числі 11 громадян України – двоє пасажирів та дев'ять членів екіпажу.
Іран довго заперечував причетність IRGC до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі.
Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями - це забіг на "довгу дистанцію", читайте в статті Володимира Кравченка "Не в грошах правда" для читачів ZN.UA.