UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дані зі супутника показали, чим був атакований Boeing 737 — ЗМІ

Супутникові дані зафіксували появу біля авіалайнера двох ракет класу "земля-повітря".

Український авіалайнер, який зазнав аварії в Ірані, ймовірно, був випадково збитий зенітними ракетами Ірану, заявили офіційні особи США в четвер, пише Reuters.

Згідно зі супутниковими даними, один з американських чиновників заявив, що Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України", який летів до Києва, перебував в повітрі протягом двох хвилин після вильоту з Тегерана, коли були виявлені теплові ознаки двох ракет класу "земля-повітря".

За словами чиновника, після цього швидко відбувся вибух в безпосередній близькості від літака. Дані теплових підписів показали, що літак загорівся, коли він падав.

Двоє американських чиновників заявили, що Вашингтон вважає випадковим падіння літака, що сталося під час росту напруженості між Іраном і США.

Президент США Дональд Трамп заявив у четвер, що смертельна аварія могла бути помилкою, і він не вважає, що до неї призвела технічна несправність. Пентагон відмовився від коментарів.

Читайте також: Оперативний штаб з питань авіакатастрофи в Тегерані відзвітував Зеленському

Як відомо, вранці 8 січня в Ірані незабаром після зльоту впав літак "Міжнародних українських авіаліній" ("МАУ"). В результаті авіакатастрофи загинули 177 осіб (168 пасажирів і дев'ять членів екіпажу), у тому числі 11 українців.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіатрощі. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Голова Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов заявив про те, що українські фахівці розглядають сім версій щодо причин падіння українського літака в Ірані. За однією з версій літак МАУ збили ракетою з зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва.

Іран створив спеціальну комісію з розслідування трагедії, в яку увійшли фахівці з Ірану, України, США, Великобританії та Швеції.

Докладніше про авіакатастрофу читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".