UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК визначила підконтрольні Україні райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться

Постанова комісія прийняла на підставі подань Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій.

Центральна виборча комісія встановила неможливість проведення 25 жовтня місцевих виборів 91 місцевій раді Донецької області та 31 місцевій раді Луганської області, підконтрольних Україні.

Як повідомляє УНІАН, таке рішення комісія прийняла на підставі подань Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій.

Таким чином, ЦВК на основі постанови подання встановила неможливість проведення виборів на території Донецької області в Артемівському районі - 1 міськрада, 15 сільрад; Волноваському районі - 1 міськрада, 26 сільрад; Володарському районі - 3 сільради; Костянтинівському районі - 7 сільрад; Мар'їнському районі - 2 міськради, 9 сільрад; Старобешівському районі - 1 сільрада; Ясинуватському районі - 1 райрада, 12 сільрад, а також у містах: Авдіївка, Артемівськ, Горлівка, Дебальцеве, Дзержинськ, Докучаєвськ, Костянтинівка.

Також ЦВК на основі подання встановила неможливість проведення виборів на території Луганщини у Новоайдарському районі - 1 міськрада, 6 сільрад, Попаснянському районі - 1 райрада, 3 міськради, 9 селищних рад, 1 сільська рада, Станично-Луганському районі - 2 селищних ради, 8 сільрад.

Читайте також: Київ готує спеціальний закон про вибори в окупованому Донбасі – джерело

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Всупереч цьому,бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада, а "ДНР" - 18 жовтня. Згідно з аргументами бойовиків, проведення виборів в ці дні, навпаки, є виконанням Мінських угод "в односторонньому порядку". У той же час, Мінські угоди передбачають проведення виборів за українським законодавством, у присутності міжнародних спостерігачів, визнаних ОБСЄ.

Раніше лідери сепаратистів висували свої вимоги щодо проведення місцевих виборів, які вони вважали такими, що узгоджуються з Мінськими угодами. Зокрема, вони вимагали від України і ОБСЄ піти на умови, при яких у місцевих виборах на окупованих територіях не брали б участь проукраїнські політичні партії.

Також один з представників бойовиків Денис Пушилін вже заявив, що "ДНР" відмовляється визнавати закон про місцеві вибори, прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Петром Порошенком.

Як писав у своїй статті для DT.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.