UA / RU
Підтримати ZN.ua

COVID-паспорт в Україні можуть запустити до 1 липня — МОЗ

Сертифікат матиме всю необхідну інформацію та буде інтегрований із сертифікатами ЄС.

Український ковідний паспорт може бути запущений до 1 липня, повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

"Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він каже, що український сертифікат буде містити у собі всі необхідні дані та також він буде інтегрований із сертифікатами ЄС. На переконання міністра, запуск внутрішнього "ковідного сертифіката" буде супроводжуватися певними перевагами для його власників. У такий спосіб українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на коронавірус за перших же симптомів і не займатися самолікуванням, вважає міністр.

"Як ви знаєте, у нас є проблема самолікування. Є велика кількість людей, про яких ми не знаємо – хворіли вони на COVID-19 чи ні. Якщо у них була легка форма хвороби, вони сиділи вдома, не ходили до лікаря і не робили тести. Якщо буде внутрішній сертифікат, який даватиме відповідні переваги за наявності зроблених тестів, – це буде як додатковий стимул не займатися самолікуванням", – сказав Степанов.

В МОЗ інформують, що впровадження документа про вакцинацію опрацьовується спільно з Мінцифрою. Робоча назва документа – "ковідний сертифікат", він міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі "Дія".

Читайте також: The Economist пояснює, наскільки корисними можуть бути паспорти вакцинації

Нагадаємо, що за допомогою соцопитування стало відомо, що лише чверть українців підтримують можливе введення COVID-паспортів. При цьому ще близько третини жителів країни введення "паспортів вакцинації" байдуже.

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій заявив, що він проти вимог міжнародних мандрівників мати докази вакцинації, почасти з тієї причини, що такий захід посилить несправедливість.

США, зі свого боку, заявили в квітні, що не вимагатимуть паспорта вакцинації, але додали, що приватний сектор може вільно вивчити цю ідею.

Зазначимо, на початку літа Євросоюз планує введення паспортів вакцинації від COVID-19. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн нагадала про те, що COVID-паспорта будуть визнаватися всюди в ЄС і будуть доступні для кожного.