Вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech ефективна на 98% у запобіганні смерті, на 96% у запобіганні госпіталізації та на 94% у запобіганні симптоматичній хворобі, інформує Міністерство охорони здоров’я України у Facebook.
"Дослідження на 128 тисяч медичних працівників в Індонезії, яких щепили від коронавірусу вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech із січня по березень 2021 року, показали, що ця вакцина має ефективність 98% у запобіганні смерті, 96% у запобіганні госпіталізації та 94% у запобіганні симптоматичній хворобі", — зазначають у МОЗ.
У міністерстві нагадали, що CoronaVac — інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, «знешкоджений» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.
Ця технологія добре вивчена. Першу інактивовану вакцину від поліомієліту створили ще в 1955 році. Сьогодні так працюють деякі вакцини від грипу, сказу, кліщового енцефаліту.
Вакцина CoronaVac безпечна, бо не містить живих компонентів вірусу та пройшла суворі, добре контрольовані дослідження. 1 червня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила її для екстреного застосування.
Станом на 10 серпня Україна отримала 5 677 756 доз вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech.
Майже 1,18 млн українців уже щепилися вакциною CoronaVac.
31 липня в Україну прибула чергова партія з 1,5 млн доз китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я розглядають варіант пришвидшення темпів вакцинації українців шляхом скорочення інтервалу між першим і другим щепленням.
У МОЗ хочуть також активізувати кампанію з вакцинації українців перед прогнозованим осіннім спалахом коронавірусу і щепити до кінця літа 10 млн українців. Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 4,1 млн осіб, повністю імунізовані 2,3 млн.
20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.
На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.