Більшість українських вчених (56%) не розглядають можливість переїзду за кордон на наукову роботу. 26% опитаних відповіли, що думають про таку можливість, 18% не дали відповіді на це питання, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Як зазначають соціологи, дещо більше тих, хто думає про "наукову еміграцію" серед вчених Львова, респондентів без наукового ступеня і тих, у кого невеликий стаж роботи.
Серед основних очікувань від еміграції, які мають ті, хто розглядає таку можливість, найчастіше називали фінансову винагороду за свою роботу (43%). Про бажання практичного втілення результатів своєї роботи як мотивацію до виїзду говорили 28%, наукове визнання – 14%, моральне задоволення – 10%.
Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" серед 1000 вчених з 35 наукових установ у п'яти містах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів). Дослідження проведено 4-30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання 35% українців, а 61% такого бажання не мають.